II liga gr. zachodnia: Niespodzianka w Tychach, remis w Jarocinie

Trzy gole padły w dwóch niedzielnych meczach 19. kolejki II ligi gr. zachodniej. W Tychach miejscowy GKS pokonał dotychczasowego wicelidera, MKS Kluczbork 1:0. Z kolei w pojedynku Jaroty Jarocin z Zagłębiem Sosnowiec odnotowano podział punktów.

Szymon Mierzyński

Debiut Mirosława Smyły w roli trenera GKS Tychy wypadł bardzo okazale. Beniaminek pokonał na własnym stadionie dużo wyżej notowany MKS Kluczbork. Decydującą bramkę zdobył Mirosław Wania, który trafił do siatki w 28. minucie. Po ostatnim spotkaniu w tym roku tyszanie plasują się na 12. miejscu w tabeli (w strefie barażowej), natomiast MKS stracił pozycję wicelidera i zajmuje obecnie 3. lokatę.

W drugim niedzielnym spotkaniu Jarota Jarocin zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Gospodarze dość długo prowadzili po golu Grzegorza Idzikowskiego, jednak w 77. minucie zespół z Zagłębia Dąbrowskiego wyrównał za sprawą dobrze wykonanego stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie Rafała Berlińskiego z rzutu wolnego sfinalizował skutecznym strzałem głową Rafał Bałecki. Zespół z Jarocina zajmuje obecnie 11. miejsce, natomiast sosnowiczanie plasują się o trzy pozycje wyżej.

Niedzielne mecze były ostatnimi w tym roku w II lidze gr. zachodniej. Teraz piłkarzy czeka przerwa zimowa. Liderem stawki jest Gawin Królewska Wola, jednak klub ten boryka się ze sporymi kłopotami finansowymi i nie wiadomo czy przystąpi do rundy wiosennej. Na 2. miejscu znajduje się Kotwica Kołobrzeg. Z kolei lokatę premiowaną udziałem w barażach o awans do I ligi zajmuje MKS Kluczbork.

W strefie spadkowej przezimują: Miedź Legnica, Chemik Police, Polonia Słubice oraz Victoria Koronowo.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 19. KOLEJKI II LIGI GR. ZACHODNIEJ:

GKS Tychy - MKS Kluczbork 1:0 (1:0)

1:0 - Wania 28'

Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)
1:0 - Idzikowski 38'
1:1 - Bałecki 77'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!