Algieria: Kibice zabili piłkarza swojej drużyny! Reprezentant Kamerunu zmarł na stadionie

Do tragicznego zdarzenia doszło w meczu algierskiej ekstraklasy JS Kabylie - USM Alger. Gracz gospodarzy Albert Bodjongo zmarł po tym, jak został raniony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun.

Maciej Kmita

Albert Ebossé Bodjongo to sześciokrotny reprezentant Kamerunu. W czasie kariery związany był głównie z klubami z ojczyzny (Coton Sport, Unisport Bafang, Douala). W 2012 roku wylądował w malezyjskim Perak FA, a rok później trafił do algierskiego JS Kabylie. W ubiegłym sezonie został królem strzelców tamtejszej ekstraklasy.

W sobotę jego zespół w ramach 2. kolejki nowego sezonu podejmował USM Alger. W 29. minucie Ebosse zdobył dla swojej drużyny gola na 1:1, ale na siedem minut przed końcem meczu goście znów wyszli na prowadzenie. To rozwścieczyło fanów gospodarzy, którzy obrzucili murawę przedmiotami.

Jeden z nich ranił w głowę kameruńskiego napastnika, którym od razu zajęli się lekarze, ale nie zdołali utrzymać go przy życiu - 25-latek zmarł na stadionie.