Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kibice Wisły Kraków ogłosili zakończenie bojkotu i... chcą droższych biletów

Zgodnie z przewidywaniami po odwołaniu Jacka Bednarza z funkcji prezesa Wisły Kraków kibice Białej Gwiazdy ogłosili koniec bojkotu, zapowiedzieli powrót na trybuny i poprosili o podwyżki cen biletów!
Maciej Kmita
Maciej Kmita

W poniedziałek Rada Nadzorcza Wisły Kraków odwołała Jacka Bednarza z funkcji prezesa klubu, którą pełnił od lutego 2013 roku. To efekt konfliktu na linii Bednarz - środowisko kibiców Wisły. Były już prezes Białej Gwiazdy był żywą tarczą Bogusława Cupiała, którą właściciel klubu poświęcił w walce ze stadionowym chuligaństwem, a teraz pozbył się jej z Reymonta 22.


Odejście Bednarza jest triumfem Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, które było skonfliktowane z prezesem, odkąd przed startem rundy wiosennej minionego sezonu stronom nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie sformalizowania współpracy. W czasie rozegranych w lutym derbów Krakowa fani Wisły z trybuny północnej obrzucili boisko odpalonymi racami, a w czasie kolejnego spotkania z Ruchem Chorzów, na który decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy SA nie mogli wejść, ostrzelali boisko i trybuny spoza stadionu. Wisła po tym bezprecedensowym akcie chuligaństwa wydała ok. pół tysiąca zakazów stadionowych, a SKWK w odwecie ogłosiło bojkot spotkań drużyny Franciszka Smudy, który przyniósł zamierzony efekt - średnia frekwencja na objętych nim ośmiu meczach wyniosła 5470 widzów i była najniższa w "erze Cupiała".

Tuż po ogłoszeniu odwołania Bednarza, co było w zasadzie jedynym postulatem protestujących kibiców Wisły, SKWK poinformowało, że prowadzony od marca bojkot został zakończony. Fani Białej Gwiazdy ponadto sami wystąpili do klubu z prośbą o... podwyższenie cen biletów na mecze rozgrywane przy Reymonta 22!

"Wracamy!

Z wielką przyjemnością i radością informujemy, że wreszcie po ponad półrocznej przerwie wracamy na stadion.

W związku z dramatyczną sytuacją, w jakiej znalazł się nasz klub, prosimy wszystkich o pomoc w odbudowie Wielkiej Wisły. Teraz tak jak nigdy oczekujemy jedności i zaangażowania każdego i każdej z Was. Tylko wspólne działanie i wspólne tworzenie dobrej atmosfery dookoła Wisły Kraków może doprowadzić nas do sukcesu.
Każdy kupiony karnet, każdy bilet i pamiątka klubowa jest na wagę złota. To na nas kibicach spoczywa odpowiedzialność na losy naszego ukochanego klubu. Dlatego też zwróciliśmy się do zarządu klubu o podniesienie cen biletów. Liczy na zrozumienie tej decyzji.

Już w piątek najbliższy mecz na naszym stadionie. Zapełnijmy stadion i przywróćmy mu tą magiczną atmosferę. Przypomnijmy całej Polsce, czym jest twierdza przy Reymonta" - pisze SKWK.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
SKWK
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×