SportoweFakty.pl oceniły grę Polaków

Serwis SportoweFakty.pl ocenił występ polskich piłkarzy grających w towarzyskim meczu przeciwko Irlandii. Najwyższe noty dostali: Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Garguła oraz Robert Lewandowski. Biało-czerwoni wygrali 3:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Oceny wg serwisu SportoweFakty.pl (skala od 1 do 10):

Łukasz Fabiański: 7 - Dobry mecz bramkarza Arsenalu Londyn, ale w końcówce kilka jego niepewnych interwencji przysłoniło te dobre - głównie na przedpolu - i obniżyło ogólną ocenę.

Marcin Wasilewski: 7 - Bez błysku. Nie pozwalał się mijać skrzydłowym reprezentacji Irlandii. Mało akcji ofensywnych.

Bartosz Bosacki: 6 - Słabszy mecz obrońcy Lecha Poznań i zdecydowanie w cieniu swojego partnera z środka defensywy.

Dariusz Dudka: 8 - Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku. Niemal bezbłędny w obronie i dodatkowo w końcówce meczu wybił piłkę z linii bramkowej.

Jakub Wawrzyniak: 7 - Popisał się fantastycznym wślizgiem, kiedy wygarnął piłkę szarżującemu Folanowi. Dobry występ Wawrzyniaka.

Jakub Błaszczykowski: 8 - Jeden z najlepszych piłkarzy, ale niestety tylko w pierwszej połowie, bo na drugą już nie wyszedł na murawę. Olbrzymie kłopoty mieli rywale z zatrzymaniem Błaszczykowskiego.

Mariusz Lewandowski: 8 - Ogólną ocenę poprawia zdobyta bramka głową. Kilka razy popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki. Dobrze jednak spisywał się w pojedynkach główkowych.

Łukasz Garguła: 8 - Był wszędzie. To po jego dwóch podaniach strzeliliśmy bramki. Najpierw Mariusz Lewandowski, a następnie Robert Lewandowski. Ciężko pracował w środku boiska i zasłużył na wysoką ocenę.

Jacek Krzynówek: 7 - Nieco w cieniu innych piłkarzy. Zdarzały mu się już zdecydowanie lepsze mecze, chociaż tym razem nie było aż tak słabo.

Rafał Boguski: 6 - Mało widoczny najpierw za plecami Brożka, a następnie na prawym skrzydle.

Paweł Brożek: 6 - W pierwszej połowie miał jedną bardzo dobrą okazję, kiedy wyszedł sam na sam z Givenem. Niestety, dogonił go Dunne, chociaż Brożek powinien wykorzystać swoją szybkość.

Rezerwowi:

Roger Guerreiro: 7 - Piękny gol pomocnika Legii. W kolejnych minutach przeplatał dobre zagrania, złymi.

Robert Lewandowski: 8 - Dobre wejście młodego napastnika i kapitalny gol z 89. minuty zdecydowanie podniósł ocenę tego zawodnika.

Tomasz Jodłowiec: 5 - To był słaby występ Jodłowca. Dodatkowo to po jego faulu, Irlandczycy strzelili bramkę z rzutu karnego. Miał wzmocnić linię obrony, a po jego wejściu straciliśmy dwa gole.

Sławomir Peszko: 6 - Pojawił się na boisku w drugiej połowie, jednak nie rozhulał prawego skrzydła. Oczekiwalibyśmy więcej następnym razem, chociaż należy dodać, że był to debiut Peszki w kadrze narodowej.