Ligue 1: Pierwsza porażka Girondins Bordeaux, pewne wygrane OSC Lille i OM

Dziewięć goli padło w trzech niedzielnych spotkaniach 5. kolejki Ligue 1. Sporą niespodziankę sprawiło EA Guingamp, które pokonało dotychczasowego lidera, Girondins Bordeaux.

Szymon Mierzyński
Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się jeszcze przed przerwą, gdy do siatki trafili Moustapha Diallo i Christophe Mandanne. Gol Cheicka Diabate w końcówce okazał się tylko honorowym dla przyjezdnych.

Nowym liderem zostało OSC Lille, które bez większego trudu wygrało u siebie z FC Nantes 2:0. Różnicą dwóch bramek zwyciężył także Olympique Marsylia. W starciu z Evian Thonon Gaillard prowadzenie dla ekipy Marcelo Bielsy już w 1. minucie uzyskał Andre-Pierre Gignac.

Zespół ze Stade Velodrome zajmuje aktualnie 2. pozycję. Warto zaznaczyć, że po 5. kolejce w strefie spadkowej plasuje się wicemistrz Francji, AS Monaco.