Ligue 1: PSG znów straciło punkty i nie zostało liderem

Paris Saint-Germain po pięciu kolejkach Ligue 1 ma w dorobku zaledwie dwa zwycięstwa. W sobotę obrońcy tytułu nie zdołali wygrać ze Stade Rennes.

Przed przerwą na mecze drużyn narodowych Paris Saint-Germain pokonało aż 5:0 AS Saint-Etienne i zdawało się wracać do najwyższej formy. Przeciwko Stade Rennes zespół Laurenta Blanca ponownie jednak spisał się poniżej oczekiwań i wywalczył tylko "oczko".

Co ciekawe, gola nie zdobył Zlatan Ibrahimović czy Edinson Cavani, lecz występujący na środku obrony Zoumana Camara. Defensor skorzystał z dośrodkowania Lucasa. Po przerwie do wyrównania doprowadził rezerwowy Paul-Georges N'tep, a w końcówce to gospodarze byli bliżsi zadania zwycięskiego ciosu. [ad=rectangle] Paryżanie w tabeli plasują się na trzeciej pozycji, ustępując Girondins Bordeaux oraz Saint-Etienne. Zieloni z trudem pokonali beniaminka SM Caen - dzięki bramce samobójczej. Po raz pierwszy w sezonie wygrali byli koledzy Grzegorz Krychowiak. Stade Reims uporało się z Toulouse FC i opuściło strefę spadkową. Dominik Furman znalazł się poza kadrą meczową.

Nieźle na początku sezonu radzi sobie Montpellier HSC. Mistrz kraju z 2012 roku wygrał trzeci mecz i ma tyle samo "oczek" co PSG.

Wyniki sobotnich spotkań 5. kolejki Ligue 1:

Stade Rennes - Paris Saint-Germain 1:1 (0:1)

0:1 - Camara 43' 1:1 - N'Tep 55' SC Bastia - RC Lens 1:1 (0:1) 0:1 - Chavarria 41' 1:1 - Gillet 54'

Montpellier HSC - FC Lorient 1:0 (1:0) 1:0 - Kone (sam.) 44'

OGC Nice - FC Metz 1:0 (0:0)

1:0 - Bosetti 90+5'

Stade Reims - Toulouse FC 2:0 (1:0) 1:0 - N'Gog 13' 2:0 - Courtet 86'

AS Saint-Etienne - SM Caen 1:0 (0:0)

1:0 - Pierre (sam.) 74'