Diego Costa miażdży statystykami poprzednich napastników Chelsea

Siedem goli w czterech meczach - to dorobek Diego Costy w Premier League. Napastnik Chelsea dosłownie miażdży statystykami swoich poprzedników.

Szymon Mierzyński
W ubiegłym sezonie Jose Mourinho miał do dyspozycji Fernando Torresa, Dembę Ba oraz Samuela Eto'o. Najskuteczniejszy był ten ostatni, którym w całej edycji uzbierał dziewięć bramek. Dwaj pozostali trafili do siatki po pięć razy, czyli przez rok strzelili mniej goli niż Diego Costa w cztery kolejki!To jednak nie koniec. Reprezentant Hiszpanii miażdży poprzedników także pod względem częstotliwości pokonywania bramkarzy rywali. Robi to obecnie średnio co 47 minut. Torres w ubiegłym sezonie strzelał bramkę... raz na 315 minut, Eto'o - raz na 144 minuty, zaś Demba Ba - raz na 134 minuty.
"El Nino", który w sezonie 2010/2011 kosztował The Blues aż 58,5 mln euro, czekał na premierowego gola w nowym klubie aż dziesięć meczów (niemal 500 minut), podczas gdy Costa trafił już w debiucie (po 17 minutach gry), gdy The Blues mierzyli się na wyjeździe z Burnley (3:1).

Jeszcze lepsze wejście do Chelsea zaliczył Loic Remy. Francuz po raz pierwszy pojawił się na boisku w 72. minucie sobotniego pojedynku ze Swansea City (4:2) i już dziewięć minut później pokonał Łukasza Fabiańskiego. Niewykluczone, że właśnie on, a nie Didier Drogba będzie pierwszym zmiennikiem Costy.

Snajper Chelsea: Wiem, że przestanę strzelać