Puchar Holandii: Wymarzony debiut Sebastiana Stebleckiego!

Wymarzony debiut w barwach holenderskiego SC Cambuur Leeuwarden zaliczył Sebastian Steblecki. Polski pomocnik już w swoim premierowym występie w barwach Kanarków wpisał się na listę strzelców.

Maciej Kmita

Steblecki jest zawodnikiem SC Cambuur od 1 września. Pierwszą okazję do debiutu w meczu z FC Groningen (3:0) stracił ze względu na to, że Cracovia nie wysłała Holendrom certyfikatu, ponieważ ci nie kwapili się z uiszczeniem opłaty transferowej. Gdy już wszystkie formalności zostały załatwione, "Stebel" nie znalazł się w kadrze na spotkanie z PSV Eindhoven (0:4).

W środowym meczu II rundy Pucharu Holandii z FC Den Bosch trener Henk de Jong postawił jednak na Polaka już od pierwszej minuty, a ten odwdzięczył mu się za zaufanie golem. W 65. minucie pokonał bramkarza II-ligowca strzałem z linii pola karnego, dając swojej drużynie prowadzenie 2:0.

FC Den Bosch - SC Cambuur Leeuwarden 0:4 (0:0)
0:1 - Dijkstra 60'
0:2 - Steblecki 63'
0:3 - Dijkstra 68'
0:4 - Barto 89'

Puchar Holandii: Fenomenalny Arkadiusz Milik, Polak zdobył sześć goli!