PP: Zwycięstwo rzutem na taśmę - relacja z meczu Chrobry Głogów - Jagiellonia Białystok

Dopiero w końcówce meczu z Chrobrym w Głogowie Jagiellonia Białystok potrafiła przechylić szalę wygranej na swoją stronę.

Spotkanie rozpoczęło się od prób ataków Jagiellonii, ale to Chrobry jako pierwszy poważniej zagroził bramce gości. W 9. minucie strzał Damiana Sędziaka z dużymi problemami obronił Jakub Słowik. Po chwili ten sam piłkarz w dobrej sytuacji uderzył ponad poprzeczką.

Po kwadransie do pracy wzięli się goście. Podopieczni Michała Probierza uzyskali przewagę na placu gry. Jednak po raz kolejny to zespół z I ligi stworzył sobie sytuację bramkową. W 24. minucie niecelnie strzelił po raz kolejny Sędziak. Kilkadziesiąt sekund później Słowik bardzo dobrze zachował się po strzale Krzysztofa Ulatowskiego. [ad=rectangle] Dziewięć minut przed końcem pierwszej odsłony przyjezdni stworzyli sobie dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Z kilku metrów strzelał Maciej Gajos, ale nie trafił w bramkę. Chwilę przed przerwą Mateusz Hałambiec przegrał w sytuacji sam na sam ze Słowikiem.

Po zmianie stron do ataku ruszyła Jaga i... szybko została skarcona. W 49. minucie Damian Piotrowski dograł do Łukasza Szczepaniaka, a ten umieścił piłkę w siatce gości.

Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia. Jagiellonii do remisu udało doprowadzić się po jedenastu minutach. Wówczas do zgranej przez Mateusza Piątkowskiego piłki doszedł Gajos i wbił do bramki Chrobrego.

Strata gola nie podłamała gospodarzy, którzy ambitnie dążyli do zdobycia gola. W 74. minucie z pola karnego minimalnie niecelnie uderzał Piotrowski.

W końcówce gospodarze zaczęli bronić remisu i optyczną przewagę uzyskała Jagiellonia. Piłkarze Chrobrego wyraźnie opadli z sił i wykorzystali to przyjezdni. W 87. minucie Piątkowski wyprowadził gości na prowadzenie, a w doliczonym czasie meczu Patryk Tuszyński wykorzystał dokładne podanie Rafała Grzyba i pogrążył ambitnego beniaminka I ligi.

Chrobry Głogów - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0) 1:0 - Łukasz Szczepaniak 49' 1:1 - Maciej Gajos 60' 1:2 - Mateusz Piątkowski 87' 1:3 - Patryk Tuszyński 90+1'

Składy: Chrobry Głogów:

Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski (66' Michał Szałek), Adam Samiec, Karol Danielak (61' Krzysztof Ziemniak), Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski, Damian Piotrowski, Damian Sędziak (37' Dominik Kościelniak), Łukasz Szczepaniak.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Martin Baran, Sebastian Madera, Michał Pazdan, Marek Wasiluk, Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski (55' Mateusz Piątkowski), Patryk Tuszyński, Nika Dzalamidze (58' Taras Romanczuk), Jan Pawłowski (90+2' Radosław Jasiński).

Żółte kartki: Michał Michalec (Chrobry) oraz Jan Pawłowski (Jagiellonia).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).