Ach te stałe fragmenty - relacja z meczu Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz

Chrobry Głogów na własnym obiekcie przegrał z Olimpią Grudziądz 1:2. Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry, a mecz przez większość czasu mógł się podobać.

Dominik Polesiński
Kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na stadionie przy Rudnowskiej byli świadkami niezłego widowiska. Piłkarze nie żałowali zdrowia, grali z pełnym zaangażowaniem i co najważniejsze nie brakowało podbramkowych spięć. W przerwie na tablicy wyników widniał remis, a oba gole padły po stałych fragmentach gry. Zanim jednak piłka wpadała do siatki, zmarnowano dwie świetne szanse.
Już w 8. minucie znakomite podanie od Karola Danielaka otrzymał Mateusz Szałek ale z linii pola karnego uderzył minimalnie obok słupka. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Marcin Woźniak nieczysto zacentrował piłkę, ale ta w szczęśliwy sposób spadła pod nogi Michala Pitera-Bucko, który był tak zaskoczony obrotem spraw, że fatalnie przestrzelił z pięciu metrów!

Strzelanie w Głogowie rozpoczęli goście. W 28. minucie Olimpia egzekwowała rzut wolny. Denis Popović dośrodkował na dalszy słupek, gdzie akcję skutecznie zamknął Marcin Kaczmarek. Sześć minut później był już remis. Tym razem to gospodarze skutecznie rozegrali stały fragment. Szałek posłał futbolówkę w pole karne, a Michał Ilków-Gołąb uderzeniem z bliska założył siatkę bramkarzowi.

W drugiej odsłonie mogło zdarzyć się absolutnie wszystko, bo jedni i drudzy pokazali, że zamierzają grać o pełną pulę. Okazało się, że punkty pojechały do Grudziądza. W 60. minucie nieprzepisowo w polu karnym gospodarzy zastopowany został Marcin Smoliński. Do rzutu karnego podszedł Denis Popović i mimo iż Sławomir Janicki wyczuł intencję strzelca, to piłki nie zatrzymał. Chrobry do ostatnich sekund dzielnie walczył o wyrównanie, ale starania zakończyły się fiaskiem i zwycięstwo Olimpii stało się faktem.

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1)

0:1 - Marcin Kaczmarek 28'
1:1 - Michał Ilków-Gołąb 34'
1:2 - Denis Popović (k.) 60'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Mateusz Szałek (80' Krzysztof Ziemniak), Karol Danielak (87' Michał Szałek), Krzysztof Ulatowski, Damian Piotrowski, Dominik Kościelniak (82' Jakub Chrzanowski), Łukasz Szczepaniak.

Olimpia Grudziądz: Łukasz Sapela - Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bućko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Denis Popović (89' Milan Andelković), Maciej Rogalski, Marcin Kaczmarek (90+2' Adam Banasiak), Robert Szczot (75' Arkadiusz Aleksander).

Żółte kartki: Kościelniak, Bogusławski (Chrobry) oraz Woźniak (Olimpia).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).