Polacy w Rosji: Honorowe pożegnanie Gorawskiego z Premier Ligą

W sobotę w Rosji został zakończony tegoroczny sezon Premier Ligi. W 30. serii spotkań doszło do pojedynku klubów, z którymi są związani polscy zawodnicy. Dość nieoczekiwanie Szinnik Jarosław pokonał CSKA Moskwa. Stołeczny zespół w czwartek podejmie Lecha Poznań.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się u siebie z CSKA Moskwa. Były pomocnik Ruchu Chorzów pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. W 24. minucie miejscowi wyprowadzili kontrę. Gorawski dośrodkował z lewego skrzydła, ale zawodnik rywali zdołał wybić futbolówkę na aut. W dalszej części gry polski piłkarz był mniej widoczny. Wystąpił on w całym meczu. Jego klub honorowo pożegnał się z Premier Ligą, odnosząc zwycięstwo 1:0. Szinnik zajął 15. miejsce w tabeli i został zdegradowany z najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji.

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - zespół napastnika zagrał na wyjeździe z Szinnikiem Jarosław. Były zawodnik Legii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 73. minucie, kiedy to zastąpił Dmitrija Ryżkowa. Polak pokazał się jeszcze w dwóch akcjach ofensywnych, które nie przyniosły jednak efektu bramkowego. Najbliższy rywal Lecha Poznań w fazie grupowej Pucharu UEFA poniósł porażkę w stosunku 0:1, ale już wcześniej zapewnił sobie wicemistrzostwo kraju.

Mariusz Jop (FK Moskwa) - klub obrońcy zmierzył się przed własną publicznością z Łuczem-Energią Władywostok. Polak zagrał cały mecz. W 11. minucie goście mieli okazję do zdobycia gola, lecz Jop zdołał udanie interweniować. W 41. minucie były zawodnik Wisły Kraków musiał wybić futbolówkę na rzut rożny, aby nie dopuścić do groźnej sytuacji. Tuż przed przerwą pomocnik gości próbował przedrzeć się w pole karne stołecznej drużyny, ale powstrzymał go Jop. Piłkarz z Władywostoku upadł, lecz arbiter nie przerwał gry. Klub FK Moskwa odniósł pewne zwycięstwo 3:0 i zakończył rozgrywki na 9. pozycji.

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - jego drużyna zagrała u siebie z Tomem Tomsk. Polak całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Dynamo odniosło zwycięstwo 2:0. Stołeczny zespół już wcześniej zapewnił sobie 3. miejsce w tabeli, dzięki czemu zagra w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.