Konsekwencja Piasta zabiła Legię? "Zawodnicy Legii popełniali błędy, bo na nich naciskaliśmy"

Angel Perez Garcia kapitalnie przygotował Piasta Gliwice na mecz z Legią Warszawa. Założenia taktyczne Hiszpana przyniosły gliwiczanom historyczny sukces.

Sebastian Kordek
Niebiesko-czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo w historii z Legią Warszawa. Co spowodowało, że gliwiczanie w końcu pokonali bardzo utytułowanego rywala? - Konsekwentna gra zaowocowała trzema punktami. W pierwszej połowie zawodnicy Legii popełniali błędy przecież przez to, że wyszliśmy wysokim pressingiem i na nich naciskaliśmy. Przyniosło nam to efekty w postaci dwóch bramek - powiedział Adrian Klepczyński, obrońca Piasta Gliwice.
W ostatnich minutach gospodarze chyba się jednak trochę rozprężyli i Ondrej Duda zaliczył honorowe trafienie dla mistrzów Polski. - Szkoda trochę tej straconej bramki w końcówce, ale 3:1 z Legią też jest super wynikiem. Taki rezultat z mistrzem Polski mogę zawsze brać w ciemno - stwierdził "Klepa". Minione kolejki są naznaczone wygranymi Piasta. Duża również w tym zasługa Jakuba Szmatuły, który zastępuje w bramce Alberto Cifuentesa- Kuba wskoczył do bramki i w każdym meczu potwierdza swoją dobrą dyspozycję. Jest to nasz mocny punkt. Mamy w głowach to, że za naszymi plecami jest bramkarz, który w trudnych sytuacjach może nam pomóc - komplementował swojego kolegę defensor.

Swoją cegiełkę do ogarnia Legii dołożyli również sympatycy Piastunek, którzy licznie pojawili się przy Okrzei. - Kibiców oceniam pozytywnie. Na pewno bardzo nam pomogli i przez całe spotkanie mocno nas wspierali. Myślę też, że taki wynik jak ten z Legią nakręca fanów i w następnych meczach doping będzie jeszcze głośniejszy, a sympatyków jeszcze więcej - zakończył były piłkarz Polonii Bytom.

Henning Berg: Nie wszyscy zawodnicy są gotowi do gry tak często na najwyższym poziomie