Ligue 1: Olympique Marsylia zremisował z Lille OSC, zwycięstwo AS Monaco

Po 15. kolejce na 3. miejsce w tabeli Ligue 1 spadł Olympique Marsylia, podopieczni Erica Geretsa tylko zremisowali z Lille OSC. Awans w ligowej tabeli zanotowali natomiast piłkarze AS Monaco, którzy wysoko wygrali z wyżej notowanym zespołem Le Mans.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Marsylia szczęśliwie uratował jeden punkt w konfrontacji z Lille OSC. Drużyna prowadzona przez Erica Geretsa od 37. minuty przegrywała 0:2. Kontaktowego gola tuż po przerwie zdobył Mamadou Samassa, ale wydawało się, że gospodarzom nie uda się już doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry golkipera Lille pokonał jednak Boudewijn Zenden. Dla OM był to już drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa, w poprzedniej kolejce zespół ten przegrał z FC Lorient.

Trwa kryzys w Le Mans. Podopieczni Yvesa Bertucci'ego, którzy przegrali trzy z poprzednich czterech spotkań, tym razem musieli uznać wyższość AS Monaco. O losach spotkania zadecydował początek drugiej połowy meczu. Zawodnicy AS Monaco wykorzystali brak koncentracji i błędy rywali i w ciągu zaledwie czterech minut zdobyli aż trzy gole. Goście nie byli już w stanie odrobić tej straty i nie mieli powodów do radości po końcowym gwizdku sędziego.

15. kolejka nie była udana dla beniaminka z Nantes. Drużyna ta nie przełamała serii pięciu meczów bez zwycięstwa. Tym razem podopieczni Elie Baupa przegrali z AS Nancy.