Piłkarze zaatakowali sędziów podczas meczów klasy okręgowej

Sporych kar może spodziewać się piłkarz i klub Iskra Małomice z województwa lubuskiego (klasa okręgowa Zielona Góra). Jeden z graczy gospodarzy naruszył nietykalność cielesną sędziego.

Rafał Malinowski
Wszystko działo się w sobotę podczas meczu Iskra Małomice - Błękitni Olbrachtów (przy stanie 2:2). W 89. minucie jeden z miejscowych piłkarzy nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra i uderzył go "z byka". Sędzia zdecydował się przerwać spotkanie. O karach dla zawodnika, klubu i ostatecznym wyniku zadecyduje Lubuski Związek Piłki Nożnej. Zarząd klubu z Małomic wystosował oświadczenie, w którym przeprosił za zaistniałą sytuację.
Warto dodać, że do podobnego zdarzenia doszło w miniony weekend w klasie okręgowej w kujawsko-pomorskim - poinformował Express Bydgoski. Podczas meczu Goplania Inowrocław - Łokietek Brześć Kujawski jeden z piłkarzy gospodarzy (ukarany drugą żółtą kartką) zaatakował sędziego liniowego. Arbiter główny, podobnie jak w Małomicach, zdecydował się zakończyć spotkanie po tym incydencie (3:0 walkowerem wygrali goście).