Serie A: Wpadka Juventusu Turyn, mistrz Włoch stracił pierwsze punkty!

Juventus Turyn sensacyjnie nie pokonał w wyjazdowym meczu 7. kolejki Serie A US Sassuolo. Stara Dama w ligowej tabeli ma już tylko "oczko" przewagi nad AS Romą.

Konrad Kostorz
Pojedynek na Mapei Stadium w Reggio Emilia rozpoczął się sensacyjnie. W 13. minucie w podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła do Simone Zazy, który strzałem pod poprzeczkę przy biernej postawie defensywy Juventusu pokonał Gianluigiego Buffona. Na ripostę Bianconerich nie trzeba było jednak długo czekać - po podaniu Carlosa Teveza perfekcyjny techniczny strzał oddał Paul Pogba.
Stara Dama przeważała, ale ambitny Eusebio Di Francesco przez całe zawody stawiał opór mistrzowi Włoch i nie pozwalał mu na rozwinięcie skrzydeł. Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję na zdobycie swojego drugiego gola miał Pogba, lecz przegrał pojedynek sam na sam z Andreą Consiglim.

Po zmianie stron Juventus bił głową w mur i miał kłopoty z kreowaniem dogodnych sytuacji. Groźnie strzelali Kingsley Coman oraz Roberto Pereyra, ale równie dużo działo się po drugiej stronie boiska, gdzie Buffonowi zagrozili Domenico Berardi i Zaza. Ekipa Massimiliano Allegriego bez wątpienia była zespołem lepszym od Sassuolo, ale zrobiła za mało, by sięgnąć po komplet punktów.

Obrońcy tytułu po pokonaniu Chievo (1:0), Udinese (2:0), Milanu (1:0), Ceseny (3:0), Atalanty (3:0) oraz Romy (3:2) stracili pierwsze punkty i w tabeli dystansują Giallorossich tylko o "oczko". Za tydzień Juventus zmierzy się na własnym terenie z US Palermo.

US Sassuolo - Juventus Turyn 1:1 (1:1)
1:0 - Zaza 13'
1:1 - Pogba 19'

Skład Juventusu: Buffon - Ogbonna, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Pereyra, Pirlo (84' Giovinco), Pogba, Evra (60' Marchisio) - Tevez, Llorente (66' Coman).

Serie A: Kontrolowane zwycięstwo AS Romy przed Bayernem, 237. gol Francesco Tottiego

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)