Serie A: Kontrolowane zwycięstwo AS Romy przed Bayernem, 237. gol Francesco Tottiego

W meczu otwierającym 7. kolejkę włoskiej ekstraklasy AS Roma nie dała szans Chievo Werona. Łukasz Skorupski tym razem znalazł się poza kadrą meczową zespołu z Wiecznego Miasta.

Konrad Kostorz

Rzymianie szybko zapewnili sobie komplet punktów w pojedynku z jedną z najsłabszych kadrowo drużyn Serie A i kontrolowali przebieg rywalizacji w drugiej połowie.

Dzięki temu nie musieli forsować tempa i mogli oszczędzać siły przed zaplanowanym na wtorkowy wieczór pojedynkiem z Bayernem Monachium w ramach Ligi Mistrzów, który ma dla ekipy Rudiego Garcii ogromne znaczenie.
Już w 4. minucie po centrze Miralema Pjanicia z kornera strzałem głową wynik otworzył Mattia Destro. Na 2:0 podwyższył po podaniu Francesco Tottiego i efektownym ograniu dwóch obrońców Adem Ljajić, zaś ostatnią bramkę w meczu wbił "Il Capitano". W polu karnym sfaulowany został Daniele De Rossi, a Totti nie zmarnował jedenastki.

38-letni piłkarz Romy wpisał się na listę strzelców w pojedynku włoskiej ekstraklasy już po raz 237. i wciąż może mieć nadzieje na doścignięcie rekordzisty wszech czasów Silvio Pioli, autora 274 goli.

Wicemistrz Włoch ma w dorobku sześć zwycięstw oraz porażkę 2:3 z Juventusem w Turynie. Za tydzień rzymianie zmierzą się na wyjeździe z dobrze dysponowaną w tym sezonie Sampdorią Genua.

AS Roma - Chievo Werona 3:0 (3:0)
1:0 - Destro 4'
2:0 - Ljajić 25'
3:0 - Totti (k.) 33'

Skład AS Romy: De Sanctis - Maicon, Yanga-Mbiwa, Astori, Cole - Pjanić (68' Paredes), De Rossi, Nainggolan (89' Ucan) - Ljajić, Totti (61' Florenzi), Destro.

Odważna deklaracja trenera AS Romy:Jesteśmy silniejsi od Juve i zdobędziemy mistrzostwo

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AS Roma przynajmniej zremisuje u siebie z Bayernem Monachium?