KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Są wyniki próbki "B" Dawida Nowaka (aktualizacja)

Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie zakończyła analizę próbki "B" pobranej 26 września od podejrzanego o stosowanie stanozololu Dawida Nowaka.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
16 października Cracovia otrzymała od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie zawiadomienie, że w wyniku badań przeprowadzonych 26 września podczas treningu w próbce "A" pobranej od Dawida Nowaka stwierdzono wykrycie substancji zabronionej - stanozololu. To steryd anaboliczno-androgenny wpływający przede wszystkim na poprawę siły.
23 października zawodnik zwrócił się do Komisji z prośbą o zbadanie próbki "B". Komisja w poniedziałek rozpoczęła analizę próbki "B", a w środę zakończyła procedurę. O wynikach analizy został już powiadomiony sam zawodnik oraz Polski Związek Piłki Nożnej, którego rzecznik dyscyplinarny Adam Gilarski prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie. Wynik analizy próbki "B" jeszcze w środę otrzyma też Cracovia.

- Zakończyliśmy analizę próbki "B". Niestety nie jesteśmy upoważnieni do udzielenia informacji na temat wyniku próbki "B". Wyniki przesłaliśmy już zawodnikowi, PZPN i prześlemy je też Cracovii - mówi SportoweFakty.pl dyrektor biura Komisji Michał Rynkowski.

Nowak jest nieuchwytny pod telefonem, a jeszcze w środę komunikat w sprawie wyników analizy próbki "B" Nowaka ma wydać zarówno Cracovia, jak i PZPN.

aktualizacja

Komunikat PZPN w sprawie Dawida Nowaka:

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że rzecznik dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski otrzymał z Komisji Do Zwalczania Dopingu w Sporcie kolejne materiały w sprawie zawodnika Cracovii Dawida Nowaka.

Po zapoznaniu się z nimi, działając na podstawie Art. 127 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, rzecznik skierował do Komisji Dyscyplinarnej PZPN wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Dawida Nowaka.

Jednocześnie Adam Gilarski zwrócił się do KD z wnioskiem o zastosowanie wobec zawodnika środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego zawieszenia, zgodnie z Art. 7.6. Modelowych Reguł Dyscyplinarnych".

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • Z1946B Zgłoś komentarz
  Szkoda mi Dawida, przez kontuzje nie osiągnął tego co mógłby osiągnąć i teraz jeszcze taka afera - to niestety koniec jego nieudanej kariery:(
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×