Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Paweł Cieślicki dyrektorem Sandecji. Już sprowadził wychowanka FC Barcelony!

Paweł Cieślicki został nowym dyrektorem I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. W klubie ma być odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów i innych źródeł finansowania.
Artur Długosz
Artur Długosz

Wiele dzieje się ostatnio w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. Od początku sezonu nie brakuje doniesień medialnych dotyczących tego klubu. W ostatnich dniach biało-czarni zaskoczyli po raz kolejny. Nowym zawodnikiem nowosądeckiego klubu został bowiem 21-letni Kameruńczyk Armand Ella Ken, który przez sześć lat uczył się piłki nożnej w legendarnej szkółce "La Masia", należącej do wielkiej FC Barcelony. Za sprowadzenie tego zawodnika odpowiadał właśnie Paweł Cieślicki, który został dyrektorem klubu. Sandecja o tym fakcie poinformowała w specjalnym komunikacie.

Poprzednim dyrektorem klubu z Nowego Sącza był Jano Frohlich.


Treść komunikatu:

Nowym dyrektorem klubu został pan Paweł Cieślicki. 59-letni przedsiębiorca za namową prezesa Andrzeja Danka podjął się społecznej pracy na rzecz Sandecji, przejmując obowiązki związane zarówno z pozyskiwaniem sponsorów i innych źródeł finansowania, ale także mające na celu poprawę wartości sportowej, jaką prezentuje drużyna w I lidze.

Paweł Cieślicki jest bardzo dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji dyrektora klubu, bazując na swojej wiedzy oraz doświadczeniu biznesowym. Posiada on wyższe wykształcenie w dziedzinie ekonomii, będąc absolwentem kierunku "Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie międzynarodowym", a także ukończył studia podyplomowe w zakresie "Zarządzania projektami". W swoim dorobku zawodowym może wymienić wielokrotne pełnienie funkcji kierownika oraz dyrektora projektów przy międzynarodowych inwestycjach budowlanych. Realizował działania m.in. na terenie Polski, Niemiec, Węgier, Austrii, Rosji, Litwy, Iraku oraz koordynował wiele prac na wchodzie Europy, a także w Azji.

W latach 1999 - 2008 był dyrektorem firmy BUDIMEX WARSZAWA odpowiadającym za przedstawicielstwo na terenie Azjii Centralnej. Stworzona przez Pawła Cieślickiego firma BUDMEX zatrudnia kilkuset specjalistów, a także posiada swoje przedstawicielstwa w Uzbekistanie, Kazachstanie, Tadżykistanie oraz na Ukrainie. Wśród jej zrealizowanych inwestycji można wymienić choćby prace remontowe na terenie Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kazachstanie oraz Ambasadzie RP w Kijowie, budowę apartamentowców i wielkopowierzchniowych budynków mieszkalnych. W swoim dorobku posiada liczne renowacje pomników poległych polskich żołnierzy, jak m.in. Cmentarz Obrońców Lwowa, Cmentarz Powstańców Styczniowych, Cmentarz Polskich Żołnierzy na Węgrzech, Cmentarz Powstańców Warszawy i rozległe prace związane z upamiętnieniem poległych Polaków za granicami na szlaku Armii Gen. Andersa.

Paweł Cieślicki został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2008 roku, a także posiada Brązową Odznakę Zasługi dla Sportu nadaną przez Ministra Sportu w 2011 roku. Otrzymał w 2006 roku Srebrną Odznakę Honorową PZPN oraz odznaczenie "Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej" od Rady Powiatu Nowosądeckiego i tytuł "Ambasadora Futbolu Nowosądeckiego" za działalność społeczną.

Nowy dyrektor MKS Sandecja związany jest z piłką nożną od wielu lat. W młodości był zawodnikiem podsądeckich klubów LZS Barcice, Poprad Rytro oraz Sokół Stary Sącz, natomiast później zajmował się szkoleniem młodzieży oraz seniorów w swojej rodzinnej miejscowości Barcice. Jest wieloletnim społecznym działaczem oraz sponsorem, a obecnie prezesem zarządu klubu Barciczanka Barcice, aktualnie występującej na szczeblu IV ligi.

Pierwszym efektem pracy nowego dyrektora jest sprowadzenie do Nowego Sącza kameruńskiego 21-letniego piłkarza Armand Ella Ken, który kilka lat temu uważany był za jeden z największych talentów w Europie. Pozyskanie wychowanka legendarnego klubu FC Barcelona jest nie tylko szansą na bardzo duże wzmocnienie naszej drużyny, okazało się też świetnym posunięciem marketingowym, gdyż dzięki temu Sandecja została pozytywnie przedstawiona w najpoważniejszych ogólnopolskich mediach sportowych.

Czy Sandecja Nowy Sącz zacznie osiągać sukcesy w I-ligowych rozgrywkach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×