Towarzysko: Francja bez zwycięstwa w meczu u siebie z Albanią

Spore rozczarowanie przeżyli kibice Trójkolorowych - ich ulubieńcy nie zdołali wygrać z Albanią. Wysoko zwyciężyli Japończycy, natomiast Kolumbia okazała się skuteczniejsza od USA.

Konrad Kostorz
Podczas gdy drużyny narodowe ze Starego Kontynentu walczą o awans o finałów Euro 2016, Francja jako gospodarz turnieju rozgrywa mecze towarzyskie z zespołami rywalizującymi w grupie I. Po remisie z Serbią (1:1) i zwycięstwach nad Portugalią (2:1) oraz Armenią (3:0) Trójkolorowi zmierzyli się z rosnącą w siłę Albanią.
Rywalizacja w Rennes rozpoczęła się obiecująco dla gości, którzy za sprawą Lorika Cany już na początku meczu ostemplowali poprzeczkę bramki Hugo Llorisa. W 40. minucie nie pomylił się Mergim Mavraj z 1.FC Koeln, oddając precyzyjny strzał głową po dośrodkowaniu Elseida Hysaja.Remis uratował dla Les Bleus Antoine Griezmann po podaniu Christophe'a Jalleta, przeprowadzeniu indywidualnej akcji i idealnym uderzeniu z linii pola karnego. W ostatnim kwadransie okazje do przechylenia szali zwycięstwa na francuską stronę mieli Karim Benzema oraz Paul Pogba, jednak Etrit Berisha po raz drugi już nie skapitulował.
Francuzi pod wodzą Didiera Deschampsa grają w kratkę Francuzi pod wodzą Didiera Deschampsa grają w kratkę
W pojedynku na Cottage Craven w Londynie Kolumbijczycy pozostawili w pokonanym polu zespół Juergena Klinsmanna. Amerykanie prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie Brada Guzana zaskoczyli Carlos Bacca oraz Teofilo Gutierrez. Wśród Los Cafeteros zabrakło Radamela Falcao, za to w pełnym wymiarze czasowym wystąpił James Rodriguez z Realu Madryt.

Wyniki piątkowych spotkań towarzyskich:

Francja - Albania 1:1 (0:1)
0:1 - Mavraj 40'
1:1 - Griezmann 73'

Francja: Lloris - Jallet, Varane, Yanga-Mbiwa, Digne (70' Kurzawa), Sissoko (80' Schneiderlin), Cabaye (59' Griezmann), Pogba, Valbuena (85' Payet), Lacazette (69' Gignac), Benzema.

Albania: Berisha - Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli, Lila (85' Vila), Abrashi (69' Ajeti), Kukeli (90+2' Bulku), Lenjani (76' Shala), Memushaj, Cikalleshi (90+3' Balaj).

6:0 - Inui 74'

Towarzysko: Kostaryka wciąż silna, rewelacja MŚ pokonała Urugwaj mimo gola Suareza