Poważna kontuzja Kamila Grosickiego

W meczu 4. kolejki el. Euro 2016 reprezentacja Polski pokonała w Tbilisi Gruzję 4:0, ale okazałe zwycięstwo okupiła poważną kontuzją Kamila Grosickiego.

Maciej Kmita

W II połowie spotkania z Gruzją Kamil Grosicki przy próbie opanowania piłki upadł na murawę tak niefortunnie, że doznał złamania ręki, o czym poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Skrzydłowego Stade Rennes czeka kilkumiesięczna przerwa w grze.

Grosicki pierwszy rok w Rennes zamknie tym samym z 27 występami, w których zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty. W 2014 roku wystąpił też w pięciu meczach reprezentacji Polski, w których strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Przypomnijmy, że już od stycznia poza grą jest inny podstawowy skrzydłowy reprezentacji - Jakub Błaszczykowski. Kapitan biało-czerwonych najpierw przez osiem miesięcy zmagał się z urazem kolana, a następnie walczył z kontuzjami mięśniowymi.