Towarzysko: Trwa zwycięska seria Brazylii, zaskakujący bohater Canarinhos w Wiedniu

Canarinhos nie bez problemów pokonali Austrię i odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu pod wodzą Dungi. Kolejny raz rozczarowali Grecy, którzy nie sprostali reprezentacji Serbii.

Konrad Kostorz
Przed niespełna tygodniem Brazylijczycy bez problemów pokonali w Stambule Turcję 4:0. W pojedynku z Austrią zespołowi z Ameryki Południowej zwycięstwo nie przyszło równie łatwo, a na listę strzelców nie wpisał się tym razem Neymar. W pierwszej połowie gospodarze byli wprawdzie spychani do obrony, ale kadrowicze Dungi nie stwarzali wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola.
Ciekawiej na Ernst Happel Stadion w Wiedniu zaczęło dziać się dopiero w 65. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Oscara z rzutu rożnego David Luiz wygrał pojedynek powietrzny i głową skierował piłkę do siatki. Podopieczni Marcela Kollera nie poddali się, przyśpieszyli i zdołali doprowadzić do wyrównania - rzut karny wywalczył Andreas Weimann, a jedenastkę pewnie wykorzystał stoper Aleksandar Dragović.

Gdy zanosiło się na remis, w 83. minucie kapitalny strzał sprzed pola karnego oddał Roberto Firmino. Ofensywny pomocnik TSG 1899 Hoffenheim przymierzył idealnie, a piłka odbita od poprzeczki zatrzepotała w siatce. Dla Firmino był to debiutancki gol w drugim występie w narodowych barwach. Austriakom zabrakło już czasu, by odpowiedzieć i ponownie odrobić straty.

Nieoczekiwane zwycięstwo nad Meksykiem, który kilka dni temu pokonał Holandię, odniosła reprezentacja Białorusi. Dzięki trafieniu napastnika Borussii Dortmund Adriana Ramosa Kolumbia okazała się lepsza od Słowenii, natomiast w rywalizacji reprezentacji, które po wpadkach w eliminacjach Euro 2016 zwolniły selekcjonerów, Serbowie ograli Greków.