Serie A: Lazio ponownie rozczarowało, US Sassuolo w górnej połówce tabeli

Biancocelesti po dwóch porażkach w Serie A zaledwie zremisowało z Chievo Werona. Nadspodziewanie dobrą passę kontynuuje natomiast niezbyt silne kadrowo US Sassuolo.

Konrad Kostorz
Biancocelesti po porażkach z Empoli (1:2) oraz Juventusem (0:3) wybrali się do Werony i stracili kolejne punkty. Pojedynek toczył się pod dyktando rzymian, ale sytuacje strzeleckie stwarzały zwłaszcza w pierwszej połowie obie drużyny. Albano Bizzarri, który w latach 2009-2013 strzegł bramki Lazio, nie dał się zaskoczyć ani Marco Parolo, ani Antonio Candrevie, a w 89. minucie obronił groźny strzał głową Stefana de Vrija.
Lazio zrobiło zbyt mało, by sięgnąć po zwycięstwo i nie zdołało wyprzedzić w tabeli Sampdorii oraz Genoi. Strata zespołu Stefano Pioliego do ścisłej czołówki jest coraz bardziej wyraźna.

W ostatnich pięciu występach aż 11 punktów wywalczyło Sassuolo, które w sezonie 2013/2014 dramatycznie walczyło o utrzymanie. Teraz drużyna Eusebio Di Francesco plasuje się na 9. pozycji i wydaje się, że może powalczyć o coś więcej niż tylko ligowy byt.

O zwycięstwie zespołu z Emilia-Romania nad Hellas Werona przesądziło trafienie Saphira Taidera w 77. minucie. Algierski pomocnik głową posłał piłkę do siatki. Za tydzień Sassuolo czeka niezwykle wymagające zadanie - wyjazdowy pojedynek z AS Romą.