Premier League: Arsenal wygrał hit, Chelsea i Manchester City nie dały szans rywalom

W środowych meczach Premier League większość faworytów stanęła na wysokości zadania. Chelsea i Manchester City wygrały różnicą trzech goli, zaś w hicie rzutem na taśmę triumfował Arsenal.

Szymon Mierzyński
Pojedynek na Emirates Stadium dość długo nie dostarczał emocji, ale po przerwie Kanonierzy podkręcili tempo i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydującego gola strzałem z kilku metrów zdobył niezawodny Alexis Sanchez. Miało to miejsce w 89. minucie, gdy Święci grali w dziesiątkę. Powodem nie była jednak czerwona kartka, lecz kontuzja Toby'ego Alderweirelda. Wcześniej Ronald Koeman wykorzystał limit zmian.Na Stamford Bridge Tottenham świetnie rozpoczął pojedynek z Chelsea (m. in. Harry Kane główkował w spojenie słupka z poprzeczką), jednak The Blues szybko opanowali sytuację i między 19. a 22. minutą wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Najpierw po dwójkowej akcji z Didierem Drogbą do siatki trafił Eden Hazard, a już chwilę później po koszmarnym wybiciu piłki przez Hugo Llorisa w roli egzekutora wystąpił Iworyjczyk.
Przy wyniku 0:2 Koguty całkowicie straciły animusz, zaś w 73. minucie lider Premier League przypieczętował zwycięstwo bramką Loica Remy'ego, który najpierw wymanewrował w obrębie szesnastki Jana Vertonghena, a następnie oddał precyzyjny płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Sunderland, który w sobotnim starciu z Chelsea zaprezentował żelazną konsekwencję w defensywie i nie stracił gola, chciał zatrzymać także Manchester City. Czarnych Kotów, mimo że prowadziły po golu Connora Wickhama, nie było jednak stać na podobny wyczyn i poległy aż 1:4. Dublet skompletował Sergio Aguero, a ekipa Manuela Pellegriniego bezproblemowo zainkasowała komplet oczek. Pomogło jej w tym szybkie wyrównanie, które miało miejsce już dwie minuty po sensacyjnym prowadzeniu miejscowych.

Z roli faworyta nie wywiązał się tylko Everton, który zaledwie zremisował u siebie z Hull City. The Toffees prowadzili po golu Romelu Lukaku, lecz po przerwie jeden punkt dla Tygrysów uratował Sone Aluko.

Po 14. kolejce liderem rozgrywek pozostaje Chelsea, która ma sześć oczek więcej od Manchesteru City. 3. pozycję zajmuje Southampton, zaś 4. - Manchester United.