KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Piotr Leciejewski trafi do Zagłębia Lubin? Wszystko zależy od...

W przypadku niepowodzenia rozmów z Konradem Forencem KGHM Zagłębie Lubin zimą będzie chciało pozyskać nowego bramkarza. Miedziowi są zainteresowani występującym w Norwegii Piotrem Leciejewskim.

Artur Długosz
Artur Długosz
Piotr Leciejewski jest bramkarzem norweskiego Brann Bergen. Jego zespół właśnie spadł z norweskiej ekstraklasy. Polak wyrobił sobie jednak bardzo dobrą markę i uznawany jest za jednego z najlepszych golkiperów występujących w Norwegii. Nie jest wykluczone, że Leciejewski zimą trafi do grającego w I lidze KGHM Zagłębia Lubin. Wszystko zależy jednak od rozmów z aktualnym bramkarzem Miedziowych, Konradem Forencem.
- Z Konradem Forencem rozmawiamy już dość długo. Obserwowaliśmy bramkarzy, którzy w przypadku niepowodzenia rozmów z nim przyjdą do Zagłębia. Obserwowaliśmy, aby być przygotowanym do okna zimowego - wyjaśnia Piotr Burlikowski. - Priorytetem jest dla nas pozostanie Konrada i chcemy żeby on został. Zaproponowane przez nas warunki są godne i optymalne co do jego rozwoju. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia. Daliśmy sobie czas do podjęcia decyzji do końca grudnia - dodaje dyrektor sportowy Miedziowych. O tej sprawie wypowiedział się także prezes klubu, Tomasz Dębicki. - Nie jest to tajemnicą, że trener Bako oglądał między innymi Leciejewskiego. Mamy rozbieżności co do kontraktu z obecnym pierwszym bramkarzem Forencem. Wiążemy przyszłość z nim, w pierwszej kolejności on utrzymuje propozycję przedłużenia kontraktu. Mamy też świadomość z błędów popełnionych z poprzednich lat. Chcemy dać zawodnikowi kontrakt motywacyjny określony co do jego poziomu. Inwestowaliśmy w jego wypożyczanie. Teraz absolutnie, że w przypadku nieporozumienia się z nim, bramkarz będzie do pozyskania. Na razie do końca grudnia jesteśmy umówieni, że się musimy porozumieć lub nie - skomentował.
Czy Konrad Forenc podpisze nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin? Czy Konrad Forenc podpisze nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin?
22 latek po pięciu sezonach spędzonych na wypożyczeniach w innych klubach, teraz zaczął bronić dostępu do bramki Zagłębia. - Nie chcę, abyśmy zrobili burzę w szklance wody. Jesteśmy zadowoleni z tego, co Konrad robi. Nie róbmy z tego jakiegoś konfliktu w klubie. Jestem przekonany, że Konrad będzie w Zagłębiu - zaznacza Dębicki. Zagłębie w kontekście rozmów z Forencem dało sobie czas do końca grudnia. W styczniu kadra drużyny ma już być w pełni gotowa. - 14 stycznia rozpoczynamy przygotowania. Zrobimy wszystko i wygląda na to, że to się uda, aby zespół tego dnia rozpoczął w pełni przygotowania. Wiemy, żeby ten zespół funkcjonował, musimy być odpowiednio przygotowani. Do 14 stycznia chcemy więc kadrę zamknąć - podkreślił Burlikowski. - Nie chcemy nikogo z drużyny się pozbywać. Jest przekaz, który kierujemy - kto chce być Zagłębiu, kto jest świadomy celu, kto chce za nie umierać, w Zagłębiu będzie. Każdy, kto na wiosnę przystąpi do realizacji celu, musi być tego świadomy - dodał.

Zagłębie musi także rozwiązać kwestię innego golkipera, Dominika Hładunia. - Analizujemy różne scenariusze. Myślimy też o Dominiku Hładuniu, który absolutnie potrzebuje grania. Zastanawiamy się co z jego rozwojem, być może pojawi się kwestia jego wypożyczenia - podsumowuje dyrektor sportowy Miedziowych.

Czy Piotr Leciejewski zostanie zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×