Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przy Cichej powstanie nowy stadion. Kiedy początek budowy?

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala po raz kolejny potwierdził, że przy Cichej powstanie nowy stadion. Wybrany na kolejną kadencję polityk powiedział kiedy może rozpocząć się budowa obiektu.
Michał Piegza
Michał Piegza

Najpóźniej na początku 2016 roku, a najwcześniej pod koniec 2015 roku ma ruszyć budowa nowego stadion przy ulicy Cichej w Chorzowie. W czwartek prezydent miasta Andrzej Kotala po raz kolejny potwierdził plany. - Nie ma już żadnych obaw. Mogę potwierdzić, że w budżecie na rok 2015 znajdą się 2 miliony złotych na stworzenie projektu budowlanego nowego stadionu Ruchu. Mamy większość w radzie, więc na pewno to przegłosujemy. Nie będzie już rozbieżności wśród radnych - powiedział polityk, cytowany przez portal www.niebiescy.pl.

Obiekt przy Cichej ma być przebudowywany w czterech etapach. Całość ma zostać zakończona najpóźniej w 2020 roku. W pierwotnej wersji stadion miał mieć pojemność 12 tysięcy z możliwością powiększenia o kolejne 4 tysiące. Jednak według kibiców Ruchu Chorzów 12 tysięcy to zbyt mało.


- Spotkamy się z firmą, która będzie wykonywała projekt, by oszacowała różnicę w kosztach budowy stadionu 12-tysięcznego oraz 16-tysięcznego. Jeżeli okaże się, że różnica jest niewielka, to być może warto podjąć decyzję, by wybudować od razu na szesnaście tysięcy miejsc - wyjaśnił Kotala.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami sprzed roku przy Cichej... już miała trwać przebudowa. Jednak minimalna większość chorzowskich radnych, popieranych przez właściciela Ruchu Dariusza Smagorowicza zdecydowała, że Niebiescy powinni grać na wciąż modernizowanym Stadionie Śląskim. Po zmianie układu sił po tegorocznych wyborach samorządowych pewne jest, że przebudowa obiektu przy Cichej stanie się faktem.

Projekt nowego stadionu Ruchu Chorzów (foto)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / www.niebiescy.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×