Włochy: Premierowy gol Michała Chrapka w Serie B, czerwona kartka Bartosza Salamona

Michał Chrapek w 10. występie na zapleczu Serie A po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Drużyna polskiego pomocnika w pojedynku spadkowiczów uległa jednak na wyjeździe AS Livorno Calcio.

Konrad Kostorz
W 35. minucie rywalizacji piłka dotarła w pole karne do Edgara Caniego, a po strzale Albańczyka i interwencji obrońcy dopadł do niej Michał Chrapek i z 8 metrów wpakował do bramki Livorno.
Po zmianie stron Sycylijczycy zdobyli jeszcze jednego gola, dzięki któremu wyszli na prowadzenie przeciwko 20. zespołowi Serie A minionego sezonu. Ostatecznie doznali jednak porażki i w tabeli zajmują dopiero 15. miejsce. Chrapek rozegrał pełne 90 minut.

W meczu 18. kolejki Serie B Chrapek, który trafił do Catanii latem bieżącego roku z Wisły Kraków za 1,4 mln euro, powrócił do podstawowego składu po wielu tygodniach przerwy. Zwyżkę formy zasygnalizował już tydzień temu, kiedy wszedł na murawę na ostatnie 35 minut i zaliczył asystę przeciwko FC Bologna (2:2).

Dodajmy, że w sobotnich pojedynkach w pełnym wymiarze czasowym zagrali Thiago Rangel Cionek (0:1 z Carpi FC) i Bartosz Salamon (0:0 z Avellino), Mateusz Lewandowski wbiegł na boisko w 67. minucie (2:1 z Vicenzą), zaś Rafał Wolski całe zawody obejrzał z ławki rezerwowych (1:0 z Cittadellą). Salamon w trzeciej minucie doliczonego czasu gry otrzymał czerwoną kartkę - już drugą w tym sezonie.

AS Livorno Calcio - Catania Calcio 4:2 (1:1)
1:0 - Jelenić 9'
1:1 - Chrapek 35'
1:2 - Calaio (k.) 57'
2:2 - Jefferson 78'
3:2 - Gałabinow 79'
4:2 - Siligardi 89'