Bundesliga: VfL Wolfsburg wymęczył zwycięstwo z 1.FC Koeln, Matuszczyk zmieniony po 18 minutach

VfL Wolfsburg nie zawiódł w ostatnim tegorocznym występie i umocnił się na pozycji wicelidera Bundesligi. W pojedynku na Volkswagen-Arena wystąpiło dwóch polskich piłkarzy.

Konrad Kostorz
Wilki w dwóch ostatnich kolejkach wywalczyły tylko dwa "oczka" po remisach z SC Paderborn (1:1) oraz Borussią Dortmund (2:2). Mimo to pokonanie beniaminka z Kolonii było dla podopiecznych Dietera Heckinga szansą na powiększenie przewagi nad resztą stawki. Powód? We wcześniejszych meczach 17. kolejki punkty straciły Bayer, Gladbach oraz Schalke.
W 11. minucie gospodarze przeżyli zimny prysznic - po zagraniu Daniela Halfara piłka dotarła do Dominika Maroha, a stoper przyjezdnych mocnym strzałem przy słupku nie pozostawił złudzeń Diego Benaglio. Riposta VfL była niemal natychmiastowa, a po wielu niewykorzystanych okazjach we wcześniejszych spotkaniach przełamał się Bas Dost. Holender wykorzystał swój wzrost i strzałem głową skierował piłkę do siatki po centrze Sebastiana Junga.Zespół z miasta Volkswagena długo szukał zwycięskiego gola. Przyjezdni bardzo solidnie grali w defensywie, do czego przyzwyczaili w tym sezonie. Nieraz drużynie Petera Stoegera pomogło też szczęście. Wreszcie w 78. minucie Kevin de Bruyne dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Naldo, a brazylijski stoper "główką" strzelił już piątego gola w tym sezonie. Timo Horn nie miał szans na skuteczną interwencję.
Naldo zapewnił Wilkom 10. zwycięstwo ligowe w 17. pojedynku Naldo zapewnił Wilkom 10. zwycięstwo ligowe w 17. pojedynku
Całe zawody rozegrał Paweł Olkowski, który był aktywny i często otrzymywał podania od partnerów. Zdarzyło się jednak, że przegrał pojedynek z Ricardo Rodriguezem czy Ivanem Perisiciem. W 65. minucie trener posłał na murawę Adama Matuszczyka, by już nieco ponad kwadrans później ściągnąć go z boiska. Polak nie doznał kontuzji, ale zmianie uległ wynik i Stoeger uznał, że drużynie w końcówce bardziej przyda się napastnik Yuya Osako.

Wolfsburg na półmetku sezonu traci 11 punktów do Bayernu i pozostaje głównym kandydatem do wicemistrzostwa. Kolończycy zajmują 11. pozycję, ale mają tylko dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

VfL Wolfsburg - 1.FC Koeln 2:1 (1:1)
0:1 - Maroh 11'
1:1 - Dost 16'
2:1 - Naldo 78'

Wolfsburg: Benaglio - Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez - Malanda (58' Gustavo), Guilavogui (58' Arnold) - Vieirinha, de Bruyne, Perisić (66' Caligiuri) - Dost.

Koeln: Horn - Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector - Lehmann, Gerhardt - Halfar, Risse (52' Zoller), Svento (65' Matuszczyk, 83' Osako) - Ujah.

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: Fatalny koniec koszmarnej rundy Borussii! Bayer nie wygrał, ale finiszuje na podium

Czy Vfl Wolfsburg wywalczy co najmniej wicemistrzostwo Niemiec?