Serie A: Inter Mediolan odrobił dwubramkową stratę i zremisował z Lazio Rzym

Rzymianie aż do 66. minuty prowadzili na San Siro, ale ostatecznie mogą cieszyć się z punktu. W nowy rok zespół Stefano Pioliego wkroczy na najniższym stopniu podium.

W tym artykule dowiesz się o:

Lazio zdobyło gola tuż po rozpoczęciu rywalizacji, zupełnie zaskakując linię obrony Interu. Gospodarze zaspali po dośrodkowaniu Stefana Radu, a Felipe Anderson spokojnie przyjął piłkę i mocnym strzałem przy słupku pokonał Samira Handanovicia. [ad=rectangle] Drużyna Roberto Manciniego przejęła inicjatywę, ale z wysiłków Nerazzurrich niewiele wynikało. Tymczasem w 37. minucie Anderson przeprowadził kapitalną indywidualną akcję na lewym skrzydle, wymanewrował Juana Jesusa i precyzyjnym płaskim strzałem zmusił do kapitulacji słoweńskiego golkipera.

Po zmianie stron Inter długo bił głową w mur, a w polu karnym Federico Marchettiego brylował Stefan de Vrij. Kiedy wreszcie mediolańczykom udało się oddać strzał, bezbłędnie interweniował bramkarz. Przełomowym momentem okazał się potężny strzał Mateo Kovacicia z woleja z 20 metrów. "Petarda" Chorwata wpadła tuż pod poprzeczkę i gospodarze złapali wiatr w żagle.

Gracze Lazio mieli powody do radości tylko po pierwszej połowie meczu w Mediolanie

Frontalne ataki Interu przyniosły skutek w 80. minucie, kiedy po rzucie wolnym i zgraniu Danilo D'Ambrosio futbolówkę do siatki wpakował Rodrigo Palacio. W końcówce rozochocony Inter dążył do strzelenia zwycięskiego gola, ale Lazio umiejętnie oddalało grę od własnego pola karnego.

Stołeczna drużyna z 27 punktami dzięki lepszemu bilansowi goli wyprzedza Sampdorię Genua oraz SSC Napoli i ustępuje w tabeli tylko Juventusowi i Romie. Inter jest dopiero 11., a tuż po nowym roku zagra na wyjeździe ze Starą Damą.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 2:2 (0:2) 0:1 - Anderson 2' 0:2 - Anderson 37' 1:2 - Kovacić 66' 2:2 - Palacio 80'

Inter: Handanović - D'Ambrosio (90+1' Campagnaro), Ranocchia, Jesus, Nagatomo - Guarin (76' Bonazzoli), Kovacić, Kuzmanović, Dodo (45' Medel) - Icardi, Palacio.

Lazio: Marchetti - Basta, de Vrij, Cana, Radu - Parolo, Ledesma (82' Gonzalez), Lulić (64' Onazi) - Anderson, Klose (56' Djordjević), Mauri.