Serie A: Sensacyjne porażki Milanu i Fiorentiny, 90 minut Glika, Dybala już tylko za Tevezem

AC Milan w pierwszej noworocznej kolejce uległ US Sassuolo, a ACF Fiorentina przegrała z outsiderem. Niezwykle efektowne zwycięstwo odnieśli zawodnicy US Palermo.

Konrad Kostorz
Milan w końcówce 2014 roku sygnalizował zwyżkę formy, na co dowodem były nie tylko występy ligowe, ale też mecz towarzyski z Realem Madryt (4:2). Na początek 2015 roku Rossonerich spotkał jednak zimny prysznic - porażka na San Siro z Sassuolo. Wynik otworzył Andrea Poli po zgraniu Stephana El Shaarawy'ego, jednak potem było już dla gospodarzy tylko gorzej.
W 28. minucie po świetnym podaniu Domenico Berardiego Nicola Sansone nie dał żadnych szans Diego Lopezowi. Po przerwie Berardi znów zapisał na swoim koncie asystę, a cudownym uderzeniem z woleja wygraną przyjezdnym zapewnił Simone Zaza. W końcówce Milan atakował z pasją i oddawał groźne strzały, ale znakomicie dysponowany był bramkarz Andrea Consigli.

Odnotujmy, że w 65. minucie na placu gry zameldował się Alessio Cerci, który zadebiutował tym samym w nowych barwach. Skrzydłowy chętnie pokazywał się do gry, lecz nie zdołał zapobiec porażce Milanu.

Dopiero po trzecie zwycięstwo w sezonie ligowym sięgnęła Parma! Outsider nieoczekiwanie okazał się lepszy od Fiorentiny po trafieniu głową Andrei Costy. Idealną okazję do wyrównania miał w 34. minucie Mario Gomez, który wykonywał rzut karny po faulu na Juana Cuadrado. Niemiec uderzył jednak beznadziejnie, posyłając piłkę w środek bramki, i nie zaskoczył Antonio Mirante.

Florentczycy, których bramki strzegł Ciprian Tatarusanu po tym jak nominalny numer 1 Neto zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu, kończyli pojedynek w "9" i nie byli już w stanie uratować choćby punktu. W tabeli są dopiero na 9. pozycji.
Mario Gomez nie ma ostatnio powodów do zadowolenia ze swojej gry Mario Gomez nie ma ostatnio powodów do zadowolenia ze swojej gry
Paulo Dybala kontynuuje świetną passę w bieżącym sezonie. Argentyńczyk z polskimi korzeniami dwukrotnie pokonał bramkarza Cagliari i w klasyfikacji najskuteczniejszych z 9 bramkami ustępuje tylko Carlosowi Tevezowi (10 trafień). Sycylijczycy rozgromili Sardyńczyków w debiucie Gianfranco Zoli i awansowali do górnej połówki tabeli.

Wszystko wskazuje na to, że do czołówki na dłużej nie załapie się Genoa. Rewelacyjny jeszcze niedawno zespół Gian Piero Gasperiniego po porażkach z Romą (0:1) i Torino (1:2) tylko zremisował na własnym terenie z walczącą o utrzymanie Atalantą. Punkt gospodarzom uratował Alessandro Matri.

Kamil Glik w ostatnim oficjalnym meczu turyńczyków w 2014 roku zdobył dwa gole i zapewnił cenne zwycięstwo. Tym razem polski stoper przydawał się głównie w defensywie do rozbijania ataków Chievo. Drużyna Giampiero Ventury nie jest w stanie rozpocząć serii zwycięstw i marszu w górę tabeli.

Piąty z rzędu remis zanotowało Empoli. Beniaminek odebrał już punkty kolejno Atalancie, Napoli, Torino, Fiorentinie i wreszcie Hellasowi. Piotr Zieliński tym razem całe zawody obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.