Ligue 1: Bez niespodzianki w Bordeaux

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W piątek rozegrany został pierwszy mecz 17. kolejki rozgrywek Ligue 1. Na Stade Chaban Delmas Girondins Bordeaux podejmowało zamykający tabelę zespół Valenciennes. Gospodarze nie zawiedli kibiców i zgodnie z oczekiwaniami powiększyli swój dorobek o trzy punkty.

Żyrondyści byli przed meczem z Valenciennes zdecydowanym faworytem. Podopieczni Laurenta Blanca wykorzystali okazję do poprawy swojej sytuacji w tabeli i wygrali z niżej notowanym rywalem 2:1. Gospodarze prowadzili 1:0 od 35. minuty po golu Marouane Chamakha. I choć tuż przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania, golkipera Bordeaux Matthieu Valverde pokonał Gregory Pujol, to już w 47. minucie zespół ze Stade Chaban Delmas ponownie uzyskał przewagę, gdy na listę strzelców wpisał się Fernando Cavenaghi. Rezultat ten nie uległ zmianie do końca spotkania i Bordeaux zanotowało ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Girondins Bordeaux - Valenciennes 2:1 (1:1)

1:0 - Chamakh 35'

1:1 - Pujol 43'

2:1 - Cavenaghi 47'