Arkadiusz Milik ciągle strzela

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

[tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] udanie rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej Eredivisie. Polak wpisał się na listę strzelców w pierwszym po urlopach sparingu Ajaksu Amsterdam.

Milik jesienią był najlepszym strzelcem mistrzów Holandii. Zapracował na to miano zdobyciem 17 bramek w 19 występach, a do tego dołożył siedem asyst. Przez dwutygodniową zimową przerwę nie stracił formy i już w pierwszym sparingu w czasie okresu przygotowawczego wpisał się na listę strzelców. [ad=rectangle] W 65. minucie rozgrywanego w Katarze spotkania z Schalke 04 Gelsenkirchen reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali uderzeniem z obrębu pola karnego. Milik przebywał na boisku do 77. minuty, gdy zmienił go Kolbeinn Sigthorsson. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 2:0 dla Ajaksu ustalił Anwar El-Ghazi.

Runda rewanżowa Eredivisie wystartuje 16 stycznia, a na jej inaugurację Ajax podejmie FC Groningen. Amsterdamczycy są wiceliderem tabeli z czteropunktową stratą do pierwszego PSV Eindhoven. 19 i 26 lutego Ajax zmierzy się natomiast w 1/16 finału Ligi Europejskiej z Legią Warszawa.

Ajax Amsterdam - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0) 1:0 - Milik 64' 2:0 - El Ghazi 90+2'