Ligue 1: Olympique Lyon przegrał z beniaminkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Największą niespodzianką jest porażka lidera, Olympique Lyon nie potrafił wywalczyć chociażby jednego punktu w wyjazdowym meczu z teoretycznie dużo słabszym beniaminkiem z Nantes. Swoje spotkania wygrali natomiast zawodnicy Olympique Marsylia i AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Konfrontacja dwóch zespołów ze ścisłej czołówki tabeli - Olympique Marsylia i OGC Nice zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. Podopieczni Erica Geretsa po zaciętym meczu wygrali 2:1 i przerwali imponującą serię rywala, który poprzednią porażkę zanotował we wrześniu. Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie, po samobójczym trafieniu Oliviera Echouafni. Na 2:0 w 45. minucie podwyższył Mamadou Niang, który wykorzystał rzut karny i wydawało się, że Olympique Marsylia odniesie pewne zwycięstwo. Już w 48. minucie kontaktowego gola zdobył jednak Habib Bamogo i goście do końca ambitnie dążyli do wyrównania. Mimo tego rezultat nie uległ już zmianie i OM odniósł cenne zwycięstwo.

Po remisie z Valenciennes, piłkarze Olympique Lyon przyjechali do Nantes z zamiarem zrehabilitowania się za wpadkę z 16. kolejki. Drużyna lidera przystąpiła do starcia z beniaminkiem w roli zdecydowanego faworyta i zgodnie z oczekiwaniami jeszcze przed przerwą objęła prowadzenie po golu Frédérica Piquionne. OL niespodziewanie musiał jednak uznać wyższość niżej notowanego rywala, FC Nantes ostatecznie wygrało 2:1, a bohaterem został Ivan Klasnić. Reprezentant Chorwacji, który pojawił się na boisku dopiero w 59. minucie, zdobył dwa gole i dzięki niemu gospodarze powiększyli swój dorobek o trzy punkty.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze AS Saint Etienne. Tym razem zespół Alaina Perrina pokonał u siebie beniaminka z Le Havre 2:0. Na Stade Geoffroy-Guichard do 74. minuty, mimo wyraźnej przewagi gospodarzy, na tablicy wyników utrzymywał się rezultat 0:0. W końcówce jednak golkipera Le Havre pokonali Dimitri Payet oraz Bafetimbi Gomis i zawodnicy St Etienne mogli cieszyć się z zasłużonego sukcesu.