Primera Division: Królewscy męczyli się przez godzinę! Dublet Cristiano Ronaldo

Wczesna pora spotkania niezbyt dobrze wpłynęła na piłkarzy Realu Madryt, którzy do pracy wzięli się dopiero od 63. minuty spotkania. Na zespół Getafe wystarczyło i Królewscy utrzymają pozycję lidera.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W niedzielne popołudnie Królewscy pojawili się na stadionie, na którym po bezbramkowym remisie punkty straciła FC Barcelona, a Atletico Madryt skromnie wygrało 1:0. Getafe na własnym obiekcie potrafi się bronić, o czym podopieczni Carlo Ancelottiego przekonywali się przez ponad godzinę!

Na początku pierwszej połowy zawodnicy dostosowali się do pory dnia i zamiast   zażartej konfrontacji, mieliśmy piłkarski piknik. W miarę upływu czasu goście zaczęli przejmować inicjatywę, lecz bardzo dobrze spisywali się defensorzy, a na posterunku zawsze stał bramkarz Jordi Codina. Przed zmianą stron najbliżej trafienia był Toni Kroos, którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Obrona popularnych Azulones została przełamana dopiero w 63. minucie po kapitalnej akcji Karima Benzemy. Francuz przy linii końcowej błyskawicznymi zwodami minął dwóch rywali i wystawił futbolówkę jak na tacy do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk szansy nie zmarnował i po raz 27. wpisał się na listę strzelców w tym sezonie. Tymczasem Benzema znalazł się w gronie wiceliderów w klasyfikacji asyst (8, prowadzi CR7 z 9 podaniami, otwierającymi drogę do bramki).

Chwilę później Królewscy w końcu mogli zaprezentować jedną ze swoich błyskawicznych kontr, co zakończyło się celnym zagraniem Jamesa Rodrigueza i 9. golem w sezonie Garetha Bale'a. Kolumbijczyk kolejne skuteczne podanie zaliczył niecały kwadrans później, kiedy to jego centrę silnym strzałem z główki wykończył Ronaldo.

Tym samym Królewscy utrzymają się na pozycji lidera tabeli. W tej chwili mają 4 oczka przewagi nad FC Barceloną, która w niedzielny wieczór zagra na wyjeździe z Deportivo La Coruna. Z kolei Azulones nie wygrali 9. kolejnego ligowego meczu i powoli zbliżają się do strefy spadkowej.

Getafe CF - Real Madryt 0:3 (0:0)
0:1 - Ronaldo 63'
0:2 - Bale 67'
0:3 - Ronaldo 79'

Getafe: Jordi Codina - Lago, Naldo, Velazquez, Delgado - Castro, Juan Rodriguez, Pedro Leon (74' Yoda), Sammir, Sarabia (56' Hinestroza) - Vazquez.

Real Madryt: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (83' Nacho) - Kroos (83' Illarramendi), Isco (78' Khedira), James Rodriguez - Bale, Benzema, Ronaldo.

Żółte kartki: Velazquez, Lago (Getafe) oraz Kroos, James Rodriguez (Real).

Ronaldo trzecim strzelcem w historii Realu! CR7 pędzi po ligowy rekord

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)