Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wisła Płock chce przedłużyć umowy z kluczowymi piłkarzami

Wisła Płock szykuje się do batalii o awans i już teraz chce zatrzymać na dłużej kluczowych piłkarzy. Dwóch z nich dostało od klubu konkretne oferty przedłużenia umów.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Chodzi o Krzysztofa Janusa i Fabiana Hiszpańskiego. Ten pierwszy zaliczył jesienią 19 występów w I lidze i zdobył 7 goli. Hiszpański z kolei zagrał w 18 meczach i strzelił 3 bramki.

- Fabian otrzymał ofertę już jakiś czas temu i w dalszym ciągu się zastanawia. Nie mamy na razie żadnych sygnałów, by jakieś warunki go nie zadowalały. Utrzymuje jedynie, że chce się teraz skoncentrować na walce o ekstraklasę - powiedział portalowi SportoweFakty.pl prezes I-ligowca, Jacek Kruszewski.
Również Krzysztof Janus jest związany z Nafciarzami tylko do końca obecnego sezonu i władze klubu chciałyby jak najszybciej uregulować jego przyszłość. - Podobnie jak Hiszpański, Krzysztof dostał propozycję nowego dwuletniego kontraktu z możliwością dalszego przedłużenia - zaznaczył Kruszewski.

Sternik Wisły nie ukrywa, że chciałby załatwić te sprawy możliwie szybko. - Myślę, że powinno na tym zależeć także piłkarzom. Fabian np. ma teraz kontuzję i gdyby później znów coś mu się stało, to w maju może zostać na lodzie. Jeśli jednak zdecyduje się na podpisanie nowej umowy, to po pierwsze od razu wejdą w życie nowe, lepsze warunki finansowe, a po drugie zyska zabezpieczenie na przyszłość i pewność dalszych występów w Płocku. Mimo wszystko staram się jednak zrozumieć obu zawodników, oni się wypromowali i bardzo liczą na to, że za pół roku zagrają w ekstraklasie.

Klub z Płocka przystępuje również do negocjacji z innymi piłkarzami, których kontrakty kończą się w czerwcu. - Rozmawiamy z Cezarym Stefańczykiem, Bartłomiejem Sielewskim czy Marcinem Krzywickim. Wszystkich chcielibyśmy zatrzymać bez względu na to, czy awansujemy, czy też nie, bo udowodnili już swoją wartość - zakończył Kruszewski.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×