Sparingowo: Lechia minimalnie lepsza od Drutex-Bytovii

Lechia Gdańsk po dwóch bramkach ze stałych fragmentów gry pokonała Drutex-Bytovię 2:1. Gole dla biało-zielonych zdobyli Friesenbichler i Możdżeń. Bramkę dla bytowian strzelił Wróbel.

Michał Gałęzewski
Dla Lechii Gdańsk mecz z Druteksem-Bytovią Bytów jest przedostatnim sprawdzianem przed inauguracją ligi. W sobotę o godzinie 11 ci, którzy nie zagrali z I-ligowcem zmierzą się z III-ligową Kaszubią Kościerzyna. Co warte podkreślenia, obie drużyny nie grały w tym spotkaniu na dwie jedenastki.
Od początku derby województwa nie dostarczały wielu emocji. Na zmrożonym boisku nie było wielu akcji podbramkowych, a przez większość czasu piłka była rozgrywana w środkowej części boiska. W dwunastej minucie po tym, jak ręką w polu karnym zagrał Radosław Jasiński, bez problemów Wojciecha Pawłowskiego z jedenastu metrów pokonał Kevin Friesenbichler, otwierając wynik meczu.

Austriak miał jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, ale jego strzał w 24 minucie został zablokowany przez jednego z zawodników klubu z Bytowa. Najlepszą szansę na strzelenie gola dla Druteksu-Bytovii miał Robert Mandrysz, który najpierw został zablokowany przez jednego z gdańszczan, a następnie wyraźnie chybił.

Po zmianie stron przez większość czasu nie działo się wiele na boisku. Lechia miała dobrą szansę na podwyższenie wyniku, ale po podaniu Friesenbichlera, Piotr Grzelczak fatalnie spudłował. Trzy minuty później swoje umiejętności techniczne pokazał Mateusz Możdżeń. Piłka po jego strzale z 18 metrów z rzutu wolnego pomknęła prosto w okienko bramki Tomasza Laskowskiego.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy ulicy Traugutta liczyli na kolejne gole zespołu z T-Mobile Ekstraklasy. Bramkę w 74 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył po strzale głową Łukasz Wróbel. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka. Co warte podkreślenia, w 71 minucie w barwach Lechii zadebiutował Brazylijczyk Gerson Guimaraes Junior, który kilka godzin wcześniej podpisał kontrakt z zespołem znad morza.

Lechia Gdańsk - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (1:0)
1:0 - Friesenbichler 13' (k.)
2:0 - Możdżeń 57'
2:1 - Wróbel 74'

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Mavroudis Bougaidis (71' Gerson Guimaraes Junior), Jakub Wawrzyniak (71' Nikola Leković), Donatas Kazlauskas (45' Maciej Makuszewski), Daniel Łukasik (65' Stojan Vranjes), Mateusz Możdżeń (71' Adam Dźwigała), Sebastian Mila (65' Piotr Wiśniewski), Piotr Grzelczak (65' Bruno Nazario), Kevin Friesenbichler (65' Antonio Colak).

Drutex-Bytovia Bytów: Wojciech Pawłowski (46' Tomasz Laskowski) - Tadeusz Socha, Krzysztof Bąk, Kamil Juraszek (60' Łukasz Wróbel), Chris Jastrzembski, Marko Bajić, Daniel Mąka (55' Artur Formela), Michał Jakóbowski, Robert Mandrysz (46' Mariusz Kryszak), Radosław Jasiński (64' Wojciech Wilczyński), Paweł Buzała (64' Janusz Surdykowski).

Żółta kartka: Vranjes (Lechia).

Sędzia: Tobiasz Tobiański.