Serie A: Juniorzy dali przełamanie AS Romie, pierwsze 90 minut Zielińskiego, Napoli nie zawiodło

Daniele Verde i Leandro Paredes poprowadzili rzymian do zwycięstwa w 22. kolejce Serie A z Cagliari Calcio. Rzutem na taśmę wygrała Fiorentina, a SSC Napoli bez trudu pokonało Udinese.

Konrad Kostorz

Po czterech ligowych remisach z rzędu stołeczny zespół wreszcie sięgnął po zwycięstwo. Giallorossi wygrali na Sardynii nie bez problemów, ponieważ przy ich prowadzeniu 1:0 znakomite okazje do wyrównania mieli Duje Cop oraz Daniele Conti.

Wynik otworzył Adem Ljajić, wykorzystując idealne podanie na wolne pole 18-letniego Daniele Verde. Junior, który dotąd występował w drużynie młodzieżowej, radził sobie w Cagliari znakomicie, a Rudi Garcia wolał ściągnąć z boiska Francesco Tottiego oraz Ljajicia aniżeli przebojowego wychowanka.
Verde miał również duży udział w drugim trafieniu dla Romy. To po jego podaniu kapitalny strzał oddał 20-letni Leandro Paredes - mocno uderzona z powietrza futbolówka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Dodajmy, że od 62. minuty wśród gości na murawie przebywał kolejny z 18-latków, Antonio Sanabria. W dobrej dyspozycji znajduje się Napoli. Azzurri wygrali z drużyną, która przed tygodniem odebrała punkty Juventusowi Turyn. W nowych barwach coraz lepiej czuje się Manolo Gabbiadini, który wykorzystał podanie Marka Hamsika i podwyższył na 2:0. Zwycięstwo drużyny Rafaela Beniteza przypieczętował pechowo interweniujący we własnym polu karnym Cyril Thereau.
Piotr Zieliński może liczyć na regularne występy w Empoli FC Piotr Zieliński może liczyć na regularne występy w Empoli FC
Co najmniej do poniedziałku na 4. miejscu plasować będzie się Fiorentina, która nie bez problemów pokonała Atalantę. Decydująca bramka padła dopiero w 88. minucie po podaniu Matiasa Fernandeza i strzale Manuela Pasquala. Sampdoria bez Pawła Wszołka w składzie tylko zremisowała z Sassuolo. Genueńczycy wciąż są wysoko w tabeli, ale wyraźnie spuścili z tonu w porównaniu z pierwszą częścią sezonu.

Piotr Zieliński już po raz 34. wystąpił w meczu Serie A, ale dopiero teraz rozegrał pełne 90 minut (wcześniej jego najdłuższy występ trwał 85 minut). Ofensywny pomocnik z Polski miał udział przy golu na 2:0 dla Empoli, a jego drużyna pewnie wygrała w konfrontacji beniaminków.

Wyniki niedzielnych spotkań 22. kolejki Serie A:

ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo 3:2 (1:1)

TABELA SERIE A ->>>

Kontrowersyjny gol Teveza z Milanem. "Nie dowiemy się, bo Juventus kontroluje powtórki"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)