Kluby Bundesligi walczą o najlepszego egzekutora rzutów wolnych (wideo)

Zlatko Junuzović jest w Bundeslidze specjalistą od stałych fragmentów gry. Czy wkrótce zmieni barwy klubowe? Werder Brema nie traci nadziei na zatrzymanie Austriaka, ale ma sporą konkurencję.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
27-letni Austriak trafił do Werderu Brema w styczniu 2012 roku. Szybko stał się wiodącym zawodnikiem zespołu z Weserstadion, a w obecnym sezonie dał się poznać jako doskonały wykonawca rzutów wolnych. Po perfekcyjnych strzałach Zlatko Junuzovicia skapitulowali już bramkarze SC Paderborn, Hannoveru 96, Borussii M'gladbach oraz Bayeru Leverkusen.
Ponieważ wszechstronnemu pomocnikowi w połowie roku wygasa kontrakt, wzbudza on spore zainteresowanie na rynku transferowym. Junuzovicia kuszą przede wszystkim Schalke 04 i Borussia M'gladbach, ale także 1.FC Koeln oraz Hannover 96 i kluby zagraniczne. - Myślę, nie jesteśmy bez szans na przedłużenie umowy z zawodnikiem - mówi dyrektor sportowy Thomas Eichin.

Bremeńczycy oferują Junuzoviciowi, który w 90 występach w Bundeslidze strzelił 9 bramek, pensję w wysokości 2 mln euro rocznie. Inne kluby z pewnością stać na złożenie atrakcyjniejszych propozycji, ale w zespole Viktora Skripnika reprezentant Austrii ma pewną pozycję i jest niekwestionowaną gwiazdą, co może mieć duże znaczenie przy podejmowaniu przez niego decyzji.

Jeden z goli Junuzovicia w tym sezonie:
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×