Sobota w Bundeslidze: Bayern Monachium liderem, kolejne trafienie Wichniarka

W sobotę rozegrano siedem spotkań 17. ostatniej już w tym roku kolejki niemieckiej Bundesligi. W najciekawszym meczu tej serii VfB Stuttgart zremisował z mistrzem kraju - Bayernem Monachium 2:2. Kolejną swoją - już dziesiątą w tym sezonie bramkę dla Arminii Bielefeld zdobył Artur Wichniarek w zakończonym remisem pojedynku z Hannoverem 96. Ponadto Werder Brema pokonał na własnym stadionie VfL Wolfsburg Jacka Krzynówka. Polak przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Michał Żyrek

Mistrzem jesieni niemieckiej Bundesligi zostanie Hoffenheim w momencie kiedy co najmniej zremisuje w niedzielę na własnym stadionie z Schalke 04. Tymczasem na chwilę obecną na prowadzeniu znajduje się Bayern Monachium, który w sobotę zremisował z VfB Stuttgart 2:2. Podopieczni Markusa Babbela zakończą tegoroczne rozgrywki na dziesiątym miejscu.

Na trzeciej lokacie przezimuje Hertha Berlin, która w 17. serii nie dała najmniejszych szans drużynie Karlsruhe, wygrywając 4:0. Mimo wysokiej porażki ekipa gości przed przerwą znajduję się na bezpiecznym piętnastym miejscu.

Czarna seria Bochum trwa. Drużyna Polaków Tomasza Zdebela i Marcina Mięciela przegrała tym razem na własnym stadionie z beniaminkiem FC Koeln 1:2 i spędzi Święta Bożego Narodzenia w strefie spadkowej Bundesligi. Tego pierwszego zabrakło nawet na ławce rezerwowych swojego zespołu, natomiast drugi grał do 58. minuty w spotkaniu z Koeln, które teraz zajmuje jedenaste miejsce w lidze.

Swojego dziesiątego gola w tym sezonie dla Arminii Bielefeld zdobył tymczasem Artur Wichniarek, a jego zespół zremisował 1:1 na wyjeździe z Hannoverem 96. Po tym remisie gospodarze są trzynaści w Bundeslidze, natomiast goście plasują się lokatę niżej.

Jacek Krzynówek i jego VfL Wolfsburg nie dało tym razem zdobyć chociażby punktu w starciu z przechodzącym kryzys Werderem Brema. Polak nie pojawił się jednak na boisku na Weserstadion, a Wilki uległy 1:2. Po tym meczu Werder jest siódmy, a Wolfsburg ósmy.

Nieoczekiwanie punkty z Energie Cottbus Mariusza Kukiełki stracił Bayer Leverkusen. Polak grał całe spotkanie, a taki rezultat oznacza, że jego drużyna przerwę zimową w rozgrywkach spędzi na 16. barażowym miejscu w lidze. Aptekarza natomiast spadli na piątą lokatę.

W ostatnim sobotnim meczu Hamburger SV pokonał skromnie Eintracht Frankfurt 1:0 po bramce Mladena Petrica, dzięki czemu awansował na czwarte miejsce w lidze. Eintracht jest tymczasem dwunasty.

W piątkowym meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała swoja imienniczkę z Moenchengladbach 2:1, a asystę przy drugim golu zaliczył Jakub Błaszczykowski. Polak rozegrał w piątkowy wieczór pełne 90 minut na Signal Iduna Park. Gospodarze po tym zwycięstwie zajmują w Bundeslidze szóste miejsce, beniaminek natomiast zamyka ligową tabelę z dorobkiem jedenastu punktów.