KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wojciech Szczęsny straci miejsce w składzie reprezentacji? "Dwóch solidnych kandydatów na jego miejsce"

Kto powinien stanąć między słupkami bramki reprezentacji Polski w meczu z Irlandią? Andrzej Dawidziuk uważa, że kandydatów jest dwóch i nie ma w tym gronie Wojciecha Szczęsnego.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

- Myślę, że teraz zdecydowanie najbliżej gry w podstawowym składzie są Łukasz Fabiański i Artur Boruc. Obaj prezentują podobną klasę i selekcjoner ma duży komfort, bo na któregokolwiek by nie postawił, to powinien być raczej zadowolony - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Andrzej Dawidziuk.

Artur Boruc czy Łukasz Fabiański? Który z nich wygrałby wewnętrzną rywalizację? - Naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że gdybyśmy ich ze sobą zestawili i próbowali oceniać poszczególne elementy bramkarskiego rzemiosła, to różnice byłyby minimalne. Obaj są w stanie dać kadrze jakość, udźwignąć presję i sprostać oczekiwaniom. Atut Łukasza to na pewno gra w Premier League, z kolei Artur ma na koncie więcej występów w ważnych pojedynkach drużyny narodowej. Doświadczenie obu tych graczy jest jednak na porównywalnym poziomie, zresztą Łukasz grywał już w kadrze w trudniejszych okresach swojej kariery - gdy nie był w rytmie meczowym - dodał Dawidziuk.


Zdaniem byłego trenera bramkarzy reprezentacji Polski mocnym kandydatem do gry w spotkaniu z Irlandią może być też Przemysław Tytoń. - Nie skreślałbym tego zawodnika, bo on również demonstruje reprezentacyjną formę i zgłasza akces. Tak jak Boruc i Fabiański, zalicza regularne występy w klubie, więc nie należy go pomijać.

W zdecydowanie najgorszej sytuacji jest obecnie Wojciech Szczęsny. - Jeśli selekcjoner Adam Nawałka będzie się trzymał swoich zasad, że grają zawodnicy, którzy mają miejsce w składach drużyn klubowych, to Wojtek wielkich szans na grę nie ma. Na jego korzyść działają wprawdzie poprzednie świetne występy w reprezentacji, ale dziś więcej argumentów przemawia za konkurentami - zakończył Dawidziuk.

Duet Milik - Lewandowski postrachem dla innych? " To najgroźniejszy duet napastników w Europie"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • Marek Kreklau Zgłoś komentarz
  Dajcie sobie spokuj z Borucem i Błaszczykowskim
  • dziubek1607 Zgłoś komentarz
   MŚ 2018 jak wiadomo mają się odbyć w Rosji! - kto jest za bojkotem? Czy FIFA mam zamiar coś z tym zrobić? Pamiętacie sprawę Jugosławii - została wykluczona z finałów bo była tam
   Czytaj całość
   wojna ale mistrzostwa były w Szwecji.Czy - jeśli awansujemy - mamy brać udział w imprezie organizowanym przez kraj którego wojska okupują inny kraj i niszczą stadiony [ Szachtar ]. Nic się nie stało??
   • maksiorr Zgłoś komentarz
    grzeje lawke rezerwowych w arsenalu to z jakiej racji mialby wystapic w meczu reprezentacji? sluszna decyzja Nawalki :-)
    • PABL0 Zgłoś komentarz
     Dla mnie sprawa jest jasna. Gdy Szczęsny grał w kadrze jako argument często słyszeliśmy 'jego regularne występy w Premier League'. Nie grasz w klubie, nie dostajesz powołania. Tym
     Czytaj całość
     bardziej, że Fabian, Boruc czy Tytoń są podstawowymi bramkarzami w swoich drużynach.
     • bartollo Zgłoś komentarz
      Tytoń powinien mieć jednak pierwszeństwo nad Borucem. Lepsza liga i świetne recenzje zbiera.
      • Tomasz Budziński Zgłoś komentarz
       O ile zazwyczaj mamy problem z bogactwem wśród bramkarzy to może się on wkrótce skończyć :v
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×