Test "Słoników" - zapowiedź meczu Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Lider pierwszej ligi na inaugurację wiosny, grając w osłabieniu, pokonał GKS Katowice. Teraz podopiecznych Piotr Mandrysza czeka jeszcze trudniejszy test - w Ząbkach w tym sezonie nie wygrał nikt.

Już dwa razy Termalica Bruk-Bet Nieciecza była prawie w ekstraklasie - w sezonie 2011/2012 zajęła piąte miejsce, zdobywając tylko jeden punkt w pięciu ostatnich kolejkach, natomiast w rozgrywkach 2012/2013 zespół z Niecieczy awans stracił w końcówce przedostatniego meczu, kiedy to gola strzelił im Michał Wróbel, bramkarz Olimpii Grudziądz. Pod Tarnowem liczą, że do trzech razy sztuka i w bieżących rozgrywkach nikt już nie będzie w stanie zatrzymać rozpędzonych "Słoni". [ad=rectangle] Zawodników trenera Piotra Mandrysza czeka jednak bardzo ciężkie zadanie. Dolcan Ząbki nie przegrał jeszcze w tym sezonie u siebie, a rundę wiosenną rozpoczął imponująco, pokonując na wyjeździe Miedź Legnica 3:0. Zaskoczeniem może też być nowe ustawienie Dolcanu - Dariusz Dźwigała zmienił obowiązujący od trzech lat system 3-5-2 na 4-2-3-1. Szkoleniowiec niecieczan podchodzi do rywala z dużym respektem.

- Dolcan to zespół, który w tym sezonie u siebie nie przegrał. Na własnym boisku zanotował wprawdzie jedno zwycięstwo, ale też osiem razy remisował. To pokazuje, że potrafi na nim grać. Do spotkania z nami gospodarze przystąpią podbudowani zwycięstwem wyjazdowym z Miedzią Legnica. W naszym zespole jest też dobra atmosfera. To efekt pokonania GKS-u Katowice. Chcemy zrobić wszystko, żeby po kolejnym spotkaniu nastroje w zespole dopisywały. Mówiąc o Dolcanie trzeba jeszcze zauważyć, że ten zespół gra teraz w innym zestawieniu jak to miało miejsce jesienią. To efekt przyjścia trenera Dariusza Dźwigały – mówi trener Termalicy.

Oba zespoły dobrze rozpoczęły rundę wiosenną. Ząbczanie przywieźli trzy punkty z Legnicy, niecieczanie natomiast zdołali skromnie pokonać GKS Katowice 1:0, mimo że przez większość meczu musieli grać w dziesiątkę, po dwóch żółtych kartkach dla Dariusza Jareckiego.

Do kadry zespołu z Ząbek wraca Piotr Klepczarek, który w Legnicy pauzował za żółte kartki. Trener Dariusz Dźwigała może mieć dylemat, bo z jednej strony zwycięskiego składu nie powinno się zmieniać, z drugiej jednak od kilku lat pozycja Klepczarka w linii defensywnej Dolcanu jest niepodważalna. Piotr Mandrysz będzie sobie musiał radzić bez wspomnianego Jareckiego oraz kontuzjowanego Wiktora Płanety.

Wielu obserwatorów pierwszej ligi zadaje sobie pytanie, czy w Niecieczy są wreszcie gotowi na ekstraklasę i nie zabraknie im energii na ostatniej prostej, jak to już dwa razy bywało. Maszty oświetleniowe czekają w pogotowiu, więc organizacyjnie jest coraz bliżej sukcesu. Mecz z mocnym Dolcanem na jego stadionie da odpowiedź, czy też i sportowo są w stanie podołać zadaniu. Zwłaszcza że ekipa spod Warszawy pała żądzą rewanżu za słabą rundę jesienną i chce się piąć w górę tabeli.

Jest jeszcze jedna ciekawostka, która łączy obydwa zespoły. Zarówno w Ząbkach, jak i w Niecieczy, kluczowi są piłkarze, którzy podpisali już kontrakt z innym klubem. Grzegorz Piesio, lider ofensywy Dolcanu, od 1 lipca będzie zawodnikiem PGE GKS-u Bełchatów, natomiast opoka obrony Termalicy, Jakub Czerwiński, od lata będzie występował w Pogoni Szczecin. Niektórzy trenerzy, jak choćby Ryszard Tarasiewicz, odstawiają w takich przypadkach zawodników od składu, nie wierząc w ich stuprocentowe zaangażowanie. Jednak Dariusz Dźwigała i Piotr Mandrysz wierzą w profesjonalizm swoich podopiecznych i od nich rozpoczynają ustalanie wyjściowej jedenastki. Pierwsze mecze rundy wiosennej pokazały, że jest to słuszna droga.

Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza / sb. 14.03.2015, godz. 15:00

Przewidywane składy:

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Mateusz Cichocki, Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak - Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz - Sebastian Bartlewski, Grzegorz Piesio, Damian Jakubik - Bartosz Wiśniewski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Jakub Czerwiński, Bartosz Kopacz, Mateusz Janeczko - Dawid Kamiński, Dawid Sołdecki, Dalibor Pleva, Jakub Biskup - Dawid Plizga, Emil Drozdowicz.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Zamów relację z meczu Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza Wyślij SMS o treści PILKA.ZABKI na numer 7355 Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza Wyślij SMS o treści PILKA.ZABKI na numer 7136 Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Źródło artykułu: