Eredivisie: Arkadiusz Milik ukąsił dwukrotnie! Snajper Ajaksu już z 11 golami w sezonie

Arkadiusz Milik miał ogromny udział w zwycięstwie Ajaksu Amsterdam w 27. kolejce ligi holenderskiej. Obrońca tytułu bez problemu pokonał na wyjeździe SC Heerenveen i umocnił się na pozycji wicelidera.

Konrad Kostorz
Już w 6. minucie spotkania Arkadiusz Milik zdecydował się na mocny, precyzyjny strzał sprzed linii pola karnego i piłka przy słupku wpadła do bramki Heerenveen. Drugą bramkę snajper reprezentacji Polski zdobył w drugiej połowie, wykorzystując pewnym uderzeniem idealne dośrodkowanie Anwara El-Ghaziego z prawej strony boiska.
Milik w 19. występie w bieżącym sezonie Eredivisie zdobył 10. oraz 11. gola, a liderem klasyfikacji jest z 16 bramkami Memphis Depay z PSV Eindhoven, który wyprzedza Luuka de Jonga (15) i Michiela Kramera (14). Ponadto nasz rodak ma na koncie 8 trafień w Pucharze Holandii oraz 4 w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Ajax nie miał problemów z pokonaniem 7. drużyny tabeli, ale nie odrobił dystansu do PSV, które pokonało 2:1 FC Groningen i utrzymało 11-punktową zaliczkę nad wiceliderem. Milik przebywał na placu gry do 81. minuty, kiedy zmienił go Richairo Zivković. Przed wyjazdem na zgrupowanie drużyny narodowej 21-latka czekają jeszcze mecze z Dnipro Dniepropietrowsk oraz ADO Den Haag.

SC Heerenveen - Ajax Amsterdam 1:4 (1:3)
0:1 - Milik 6'
0:2 - Klaassen 11'
1:2 - Veltman (sam.) 35'
1:3 - Veltman 38'
1:4 - Milik 67'

Czerwona kartka: van Anholt /79'/ (SC Heerenveen).

LE: Arkadiusz Milik wyłączony z gry i bez strzału. "Brak gola na wyjeździe jest fatalny"