Błękitni Stargard Szczeciński zrewanżują się za horror?

Półfinalistę Pucharu Polski czekają jedyne takie derby na Pomorzu Zachodnim. Jesienna konfrontacja z Kotwicą Kołobrzeg miała nieprawdopodobny przebieg.

- Derby Pomorza Zachodniego to dla nas najważniejszy ligowy mecz sezonu. Tak samo jak dla Cracovii są ważne derby z Wisłą, tak dla nas najważniejszym meczem jest starcie z Kotwicą Kołobrzeg. Ale my postawiliśmy wszystko na puchar. Nawet prezes żartował przy obiedzie przed meczem z Cracovią, że ma imieniny i jeśli może sobie wybrać prezent, to od wygranej w derbach woli awans do półfinału – powiedział Robert Gajda po sensacyjnym wyeliminowaniu zespołu Roberta Podolińskiego w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Kalendarz Błękitnych Stargard Szczeciński jest bardzo intensywny. Po powrocie z krótkiego tournée po południowej Polsce mają trzy dni na przygotowanie się do derbów. Pucharowe zmagania odbiły się negatywnie na ich rezultatach w II lidze. Mają na koncie dwie porażki i powoli żegnają się z marzeniami o awansie. Nie jest to jednak ich priorytet. Także bez zwycięstwa w 2015 roku pozostaje Kotwica Kołobrzeg.Konfrontacja stargardzian z Kotwicą to aktualnie jedyne derby Pomorza Zachodniego na szczeblu centralnym. W T-Mobile Ekstraklasie występuje Pogoń Szczecin, natomiast w I lidze Flota Świnoujście. Kilka lat wstecz to właśnie starcia Portowców z Wyspiarzami elektryzowały kibiców, ale od czasu awansu Pogoni do elity, rywalizacja została zawieszona.
Błękitnych czeka następna bardzo prestiżowa konfrontacja Błękitnych czeka następna bardzo prestiżowa konfrontacja
Jesienna konfrontacja w Kołobrzegu miała nieprawdopodobny przebieg. Błękitni przystąpili do niej jako faworyt i zdobyli trzy gole w 35 minut. - Realizowaliśmy to, co sobie nakreślaliśmy. Wszystko to, co sobie mówiliśmy, funkcjonowało. W szatni powiedzieliśmy, że na drugą połowę trzeba wyjść mocno zmobilizowanym, bo Kotwica się na nas rzuci. Uczulałem zawodników, że nie możemy stracić bramki tuż po przerwie - tłumaczył trener Krzysztof Kapuściński.

Plan planem, tymczasem beniaminek przeprowadził po przerwie najpiękniejszą pogoń jesieni na polskich boiskach. W nieco ponad pół godziny odrobił trzy gole straty, a w 81. minucie Tomasz Rydzak uzyskał prowadzenie 4:3. - Po pierwszej połowie byłem bliski stanu przedzawałowego. Wydawało się, że jest już posprzątane. W przerwie najpierw była mocna, męska rozmowa. Później zaapelowałem do zawodników żeby wyjeździli na tyłkach drugą połowę i powalczyli. Nasze szanse były małe, ale dlaczego nie mieliśmy wygrać 4:3? - powiedział ówczesny trener Kotwicy, Wiesław Bańkosz.

Zwycięstwo w dreszczowcu z 27 sierpnia było pierwszym Kotwicy z Błękitnymi po dwóch remisach i porażce. W tej dekadzie jeszcze nie zdobyła Stargardu Szczecińskiego, ale potrafiła wygrać u siebie z Błękitnymi nawet 4:0. Aktualnie ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, dlatego pilnie potrzebuje przełamania, by uciec z niebezpiecznych rejonów tabeli II ligi.

Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację live z derbów Pomorza Zachodniego --->

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!