Jupiler League: Pogrom w Westerlo, Wasilewski na żółto

Aż dziewięć bramek zobaczyli kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć spotkanie w Westerlo, gdzie miejscowy KVC rozgromił FC Brussels 7:2. Inny stołeczny klub, Anderlecht Bruksela, skromnie rozprawił się z KV Mechelen, a całe spotkanie w barwach Fiołków rozegrał Marcin Wasilewski.

Daniel Rosół

Anderlecht po raz drugi w tym sezonie szczęśliwie wygrał z beniaminkiem. W pierwszej kolejce rundy jesiennej Fiołki zwyciężyły dopiero dzięki bramce Marcina Wasilewskiego w doliczonym czasie gry. W 18. kolejce zwycięstwo mistrzom Belgii zapewnił? napastnik rywala - Bjorn Vleminckx, który w 25. minucie pokonał własnego bramkarza. Wasilewski rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy, a w 20. minucie został ukarany żółta kartką.

W dobrej formie znajduje się Standard Liege, który na Stadionie Maurice Dufrasne pokonał 3:1 Zulte Waregem. Tym samym Les Rouches ciągle utrzymują kontakt z liderem rozgrywek - FC Brugge, który też ma na koncie 40 punktów.

Któż po pierwszych minutach spotkania w Westerlo mógł przypuszczać, że przyjezdni z Brukseli ulegną gospodarzom aż 2:7? Szczególnie, że to już w pierwszej minucie Julien Gorius wyprowadził brukselczyków na prowadzenie, a po kolejnych pięciu goście prowadzili 2:1. Od tej chwili jednak do bramki trafiali tylko piłkarze KVC, którzy już do przerwy prowadzili 4:2, a po zmianie stron dołożyli trzy kolejne bramki. Bohaterem spotkania był Bart Van den Eede - autor trzech goli dla Westerlo.