Jupiler League: Gol Żewłakowa, klęska wicemistrza

Marcin Żewłakow, choć otrzymał od szefów KAA Gent wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, przypomniał się kibicom Indian zdobywając bramkę w wygranym 2:0 spotkaniu z Excelsiorem Mouscron. W drugim niedzielnym spotkaniu rewelacja tegorocznych rozgrywek Jupiler League, Cercle Brugge, rozgromił 5:1 aktualnego wicemistrza kraju - Racing Genk.

Daniel Rosół

W czwartek Super Express poinformował, że Marcin Żewłakow może jeszcze w styczniu zmienić barwy klubowe i najprawdopodobniej przeniesie się z Belgii do warszawskiej Legii. Szefowie KAA Gent pozwolili podobno byłemu reprezentantowi Polski opuścić klub i w tej sytuacji wydawało się, że 31-letni snajper nie zostanie uwzględniony przez Tronda Solieda w kadrze na niedzielne spotkanie z Excelsiorem Mouscron. Tymczasem Żewłakow w meczu ze swoim byłym klubem zaliczył 90-minutowy występ, który przypieczętował zdobyciem bramki. Polak wpisał się na listę strzelców w 64. minucie wykorzystując podanie Khalilou Fadigi i ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

W drugim niedzielnym spotkaniu Cercle Brugge rozgromił 5:1 Racing Genk. Rozmiary zwycięstwa zielono-czarnych są dużą niespodzianką, bo przecież jeszcze rok temu zespół Hugo Brossa zacięcie walczył z Anderlechtem Bruksela o mistrzostwo Belgii. Bohaterami rewelacji z Bruggi byli Tom De Sutter i Stijn De Smet, którzy dwukrotnie pokonali Logana Bailly?ego. Jedno trafienie dla Cercle dołożył w niedzielę Oleg Jaszczuk.