Ligue 1: Remis AS Monaco z AS Saint-Etienne, oba zespoły wciąż poza czołówką

Remisem 1:1 zakończyło się starcie AS Monaco z AS Saint-Etienne. Oba zespoły gonią czołową trójkę i piątkowy wynik jest dla nich wybitnie niekorzystny.

Szymon Mierzyński

Pierwsza połowa nie dostarczyła nadmiaru emocji. Częściej grę prowadzili gospodarze, ale to ekipa Christophe'a Galtiera wypracowała lepsze sytuacje. Danijel Subasić obronił jednak strzały Fabiena Lemoine'a i Kevina Monneta-Paqueta, zaś tuż zejściem do szatni potężną bombą piłkę obok słupka posłał Ismael Diomande.

W drugiej części widowisko było już ciekawsze i w 62. minucie mieliśmy otwarcie wyniku. Z lewego skrzydła świetnie dośrodkował Franck Tabanou, a Mevlut Erding wbiegł między środkowych obrońców i nie dał szans Subasiciowi strzałem głową.
Podopieczni Leonardo Jardima zdołali szybko odpowiedzieć i już po sześciu minutach na tablicy wyników był remis - znów po akcji oskrzydlającej. Asystował Layvin Kurzawa, a piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem przy słupku skierował rezerwowy Anthony Martial.

Więcej goli na Stade Louis II nie padło, a podział punktów nie może zadowolić żadnej z drużyn. Wicemistrzowie Francji nadal zajmują 4. miejsce ze stratą trzech oczek do Olympique Marsylia. AS Saint-Etienne jest natomiast 5.

AS Monaco - AS Saint-Etienne 1:1 (0:0)
0:1 - Mevlut Erding 62'
1:1 - Anthony Martial 68'

AS Monaco: Danijel Subasić - Fabinho, Wallace, Andrea Raggi, Layvin Kurzawa, Jeremy Toulalan, Geoffrey Kondogbia (59' Bernardo Silva), Matheus Carvalho (66' Anthony Martial), Joao Moutinho, Yannick Ferreira-Carrasco, Dimitar Berbatov (83' Valere Germain).

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Francois Clerc, Kevin Theophile Catherine, Loic Perrin, Franck Tabanou, Fabien Lemoine, Ismael Diomande, Landry N'Guemo (77' Paul Baysse), Kevin Monnet-Paquet, Mevlut Erding (81' Ricky van Wolfswinkel), Yohan Mollo (88' Jonathan Brison).

Żółte kartki: Joao Moutinho, Andrea Raggi, Fabinho (AS Monaco) oraz Franck Tabanou (AS Saint-Etienne).

Sędzia: Lionel Jaffredo.