Nadal niepokonani - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia

Chojniczanka Chojnice na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Arką Gdynia. Obie drużyny na wiosnę nie przegrały zatem spotkania.

Bartosz Wiśniewski
Zarówno Chojniczanka Chojnice i Arka Gdynia do niedzielnego meczu podchodziły z mianem niepokonanej drużyn na wiosnę. Takim samym hasłem może pochwalić się jeszcze jedynie KGHM Zagłębie Lubin, czyli ekipa, która walczy o awans do T-Mobile Ekstraklasy.
Zawodnicy bardzo nerwowo rozpoczęli spotkanie. Nie potrafili wymienić kilku podań i grali głównie długimi piłkami. Goście po kilkunastu minutach zaczęli prezentować się coraz lepiej. Chojniczanka natomiast popełniała często proste błędy.

W 25. minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili gracze Arki. Paweł Abbott zgrał piłkę do Nalepy, a ten dośrodkował do Marcusa Viniciusa da Silvy, który ładnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Goście kontrolowali spotkanie, ale to gospodarze doprowadzili do wyrównania. Tomasz Mikołajczak wrzucił piłkę na drugi słupek, a tam Grzelak wpakował piłkę do bramki.

Po przerwie spotkanie bardzo się wyrównało. Piłkarze jednak zamiast grać w piłkę to bardzo dużo faulowali. Sędzia musiał często przerywać grę. Na dodatek gracze nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji podbramkowej.

W 65. minucie drugą żółtą kartką zobaczył Marcin Warcholak. Chojniczanka zupełnie nie potrafiła wykorzystać tej sytuacji, a Arka... często wysoko wychodziła pressingiem.

Dobrą sytuacją miał jeszcze Rafał Siemaszko oraz po indywidualnej akcji Michał Nalepa. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i obie ekipy nadal na wiosnę są niepokonane.

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 1:1 (1:1)
0:1 - Marcus da Silva 25'
1:1 - Rafał Grzelak 44'

Chojniczanka: Rafał Misztal, Daniel Chyła (75' Przemysław Pietruszka), Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Wojciech Lisowski, Marek Gancarczyk, Przemysław Czerwiński, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak (81' Rafał Siemaszko), Bartłomiej Niedziela (67' Krystian Feciuch), Tomasz Mikołajczak.

Arka: Jakub Miszczuk, Przemysław Stolc, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Michał Nalepa, Antoni Łukasiewicz, Bartosz Ława (64' Michał Rzuchowski), Michał Renusz (46' Paweł Wojowski), Marcus Vinicius da Silva, Paweł Abbott (79' Michał Szubert).

Żółte kartki: Niedziela, Chyła (Chojniczanka) oraz Abbott, Warcholak (Arka).

Czerwona kartka: Warcholak /65' - za drugą żółtą/.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).