Zabójcza końcówka Miedziowych - relacja z meczu GKS Katowice - KGHM Zagłębie Lubin

W meczu 27. kolejki I ligi GKS Katowice przegrał na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin aż 0:5. Miedziowi trzy gole zdobyli w ostatnich ośmiu minutach spotkania.

Łukasz Witczyk
Nikt w Katowicach nie wyobrażał sobie, że starcie z liderem I ligi zakończy się blamażem. Lubinianie już od początku pojedynku rzucili się do ataków, co w tej rundzie jest kluczem do sukcesów KGHM Zagłębia. Do starcia na Śląsku na jedenaście zdobytych przez Miedziowych goli siedem padło w pierwszych 45 minutach. W Katowicach Zagłębie skuteczniejsze było w drugiej połowie.
W pierwszym kwadransie więcej sytuacji stworzyli sobie Ślązacy, lecz to ekipa z Lubina otworzyła wynik meczu. W 17. minucie Krzysztof Piątek zagrał do Arkadiusza Woźniaka, ten z trudem opanował piłkę, ale przymierzył z dystansu i pokonał Antonina Bucka. To podcięło skrzydła katowiczanom, którzy w dodatku musieli sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca - Grzegorza Goncerza. Z kolei goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Po przerwie znakomitą sytuację na wyrównanie mieli gospodarze, lecz w 51. minucie odważnym wyjściem z bramki Konrad Forenc uratował swój zespół przed stratą bramki. Niespełna 60 sekund później było już 2:0 dla Miedziowych. Z własnej połowy piłkę wybił Jakub Tosik i niespodziewane zaliczył asystę. W sytuacji sam na sam znalazł się Adrian Błąd, który zachował zimą krew i pokonał Bucka.

Wyższy bieg lider I ligi wrzucił w końcówce spotkania. W 82. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową na bramkę zamienił Tosik, a dwie minuty później Krzysztof Piątek dobił strzał Woźniaka i podwyższył na 4:0. Wynik pojedynku ustalił Lubomir Guldan, który wykorzystał stały fragment gry.

GKS Katowice - KGHM Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Woźniak 17'
0:2 - Adrian Błąd 52'
0:3 - Jakub Tosik 82'
0:4 - Krzysztof Piątek 84'
0:5 - Lubomir Guldan 88'

GKS Katowice: Antonin Bucek - Piotr Petasz, Povilas Leimonas (35' Kamil Cholerzyński), Mateusz Kamiński, Adrian Frańczak, Łukasz Pielorz, Sławomir Duda, (67' Rafał Kujawa), Rafał Pietrzak, Przemysław Pitry, Krzysztof Wołkowicz (58' Aleksander Januszkiewicz), Paweł Szołtys.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Paweł Stolarski, Łukasz Piątek, Jakub Tosik (86' Adrian Rakowski), Aleksander Kwiek (78' Sebastian Bonecki), Adrian Błąd (72' Miłosz Przybecki), Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Adrian Frańczak, Sławomir Duda, Piotr Petasz, Paweł Szołtys (GKS Katowice) oraz Paweł Stolarski, Dorde Cotra, Adrian Błąd (KGHM Zagłębie Lubin).