Trener Energetyka ROW: Szczęście uśmiechnie się do nas w kolejnych meczach

Gdy rybniczanie byli pewni, że wywiozą z Sosnowca jeden cenny punkt, w ostatniej akcji ich rywale przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. - Zasłużyliśmy na punkt - przyznał trener ROW-u.

Konfrontacja na Stadionie Ludowym była emocjonująca do ostatniego gwizdka sędziego, nie tylko z powodu zaciętej walki obu drużyn o wygraną, ale również z uwagi na decyzje sędziego, który często decydował się na odgwizdanie faulu. Jednak najważniejsza okazała się ostatnia akcja spotkania. [ad=rectangle]

W doliczonym czasie gry, w 94. minucie meczu, z prawej strony boiska dośrodkowywał Marcin Sierczyński, a w chaosie pod bramką najlepiej odnalazł się Jakub Arak, który zamknął akcję na dalszym słupku. Rybniczanie już witali się z remisem 1:1, już dopisywali do swojego konta jeden punkt, nic więc dziwnego, że po gwizdku kończącym spotkanie byli zdruzgotani takim obrotem sytuacji. - Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0, mimo że to sosnowiczanie mieli więcej z gry, zwłaszcza w środku pola i to oni przeważali w drugiej połowie. Myślę, że poukładaliśmy to, gra po przerwie wyrównała się, jednak to Zagłębie strzeliło dwie bramki - ubolewał trener Marcin Prasoł.

Choć w końcówce pojedynku piłkarze Energetyka ROW Rybnik napierali na bramkę rywali, to nie umieli wykorzystać pojawiających się luk w obronie Zagłębia Sosnowiec. - Walczyliśmy o zwycięstwo, ale szczęście uśmiechnęło się do Zagłębia. Myślę, że w kolejnych spotkaniach to do nas się uśmiechnie, bo zawodnicy zostawili dużo zdrowia, było dużo walki na boisku i za to im chciałem podziękować. Na pewno zasłużyliśmy w tym spotkaniu na punkt, ale będziemy walczyć w każdym meczu o trzy punkty - dodał szkoleniowiec.

Obecnie Energetyk plasuje się na czwartej pozycji w II-ligowej tabeli, mając na koncie 45 punktów. W najbliższej kolejce rybniczanie podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg. Mecz został zaplanowany na 1 maja, rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!