Zagłębie triumfowało rzutem na taśmę. "Oni zostali bohaterami Sosnowca"

W ostatniej akcji meczu piłkarze Zagłębia Sosnowiec zdobyli zwycięskiego gola, pokonując Energetyk ROW. Zadowolenia z postawy podopiecznych, jak i końcowego wyniku nie krył szkoleniowiec drużyny.

Olga Krzysztofik
Spotkanie na Stadionie Ludowym zapowiadane było jako hit 27. kolejki II ligi i nie zawiodło pod względem piłkarskim oraz poziomu emocji. Można pokusić się o stwierdzenie, że ostatnie kilkanaście minut tej konfrontacji było prawdziwym horrorem.
W 35. minucie piłka wylądowała w bramce drużyny gości, ale sędzia uznał, że Grzegorz Fonfara był na spalonym i tym samym heroiczna walka piłkarza Zagłębia poszła na marne, a już dwie minuty później to Energetyk ROW Rybnik był na prowadzeniu, dzięki Marcinowi Grolikowi. Remis na tablicy wyników oraz decyzje sędziego sprawiły, że w ostatnich piętnastu minutach emocje udzielały się wszystkim. Rybniczanie napierali na rywali, a o wszystkim zadecydowała ostatnia akcja, gdy Jakub Arak odnalazł się w chaosie pod bramką i zdobył tym samym zwycięskiego gola. - Jak zwykle, znowu dostajemy "gonga", musimy ten wynik gonić... Ale może od początku. Spotkały się dwie bardzo dobre drużyny, rybniczanie byli bardzo fajnie poukładanym zespołem, dobrze wyglądali w pierwszej połowie, zabrakło może im trochę sił pod koniec. Spotkały się drużyny, które powinny być na pierwszym i na drugim miejscu w tej tabeli, jednak wyszło jak wyszło, to my wygraliśmy ten mecz - powiedział Robert Stanek.

Po ostatnim gwizdku sędziego w szeregach Zagłębia Sosnowiec nastąpił wybuch radości, gdyż pokonanie Energetyka dało drużynie pozycję lidera w II-ligowej tabeli. - Tak jak powiedziałem chłopakom w szatni, to oni zostali bohaterami Sosnowca i praca z nimi to wielka przyjemność, za co im bardzo dziękuję. Chciałem podziękować kibicom, bo dzisiaj byli naszym dwunastym zawodnikiem, bardzo nas wspierali od początku do samego końca i właśnie im chciałem podziękować w moim imieniu, całego sztabu i drużyny. Stadion Ludowy zaczął znowu żyć! - zaznaczył trener.

Obecnie Zagłębie jest liderem tabeli, mając na koncie 49 punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek, w najbliższej serii spotkań sosnowiczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (2 maja, godzina 13:00).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!