Podział punktów w Bytowie - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - GKS Tychy

Drutex-Bytovia Bytów na własnym stadionie zremisowała 1:1 z GKS Tychy. W tej sytuacji podopieczni Tomasza Hajta mogą mówić o rozczarowaniu.

Bartosz Wiśniewski
GKS Tychy wiosną miał rozpocząć marsz w górę tabeli. Podopieczni Tomasza Hajto zdobyli jednak tylko 8 punktów, a w ostatnich kolejkach tracili oni oczka w ostatnich sekundach. Z kolei Drutex-Bytovia Bytów pod wodzą Tomasza Kafarskiego grała coraz lepiej.
Przewagę od początku spotkania mieli gospodarze, którzy starali się grać kombinacyjnie. Brakowało jednak w ostatnich podaniach dokładności i przez to Czarne Wilki nie stworzyły sobie groźnej sytuacji podbramkowej.

Najgroźniej było wówczas, gdy któryś ze stoperów popełniał prosty błąd. Dobre okazje mieli Robert Mandrysz, czy Krzysztof Bąk. Za każdym razem piłka zatrzymywała się na obrońcach.

W 30. minucie Damian Szczęsny znalazł się w dogodnej sytuacji, kiedy to błąd z prawej strony boiska popełnił Wilczyński. Gracz gości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Drutex-Bytovii.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku, ale ciągle brakowało im dokładności. W 70. minucie Mariusz Kryszak huknął w spojenie, a kilkadziesiąt sekund później po zamieszaniu w polu karnym stan meczu wyrównał Janusz Surdykowski.

Wynik spotkania w Bytowie już się nie zmienił, a w tej sytuacji bardziej zadowoleni mogą być gospodarze, którzy w tabeli utrzymali przewagę nad rywalem, który znajduje się w strefie spadkowej.

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Tychy 1:1 (0:1)
0:1 - Damian Szczęsny 30'
1:1 - Janusz Surdykowski 70'

Bytovia: Tomasz Laskowski - Tadeusz Socha, Krzysztof Bąk, Radosław Jasiński (86' Artur Formela), Robert Mandrysz, Wojciech Wilczyński, Mariusz Kryszak, Maciej Szewczyk, Daniel Mąka (70' Paweł Buzała), Michał Jakóbowski, Janusz Surdykowski.

GKS: Sebastian Przyrowski - Artur Gieraga, Mateusz Wrana, Mateusz Mączyński (74' Marcin Wodecki), Muhamed Omić, Rafał Kosiec, Marcin Radzewicz, Jakub Bąk (75' Damian Nieśmiałowski), Mateusz Grzybek, Damian Szczęsny, Maciej Kowalczyk.

Żółte kartki: Jasiński, Kryszak, Jakóbowski (Bytovia) oraz Grzybek, Kosiec, Kowalczyk (GKS).

Sędzia: Szymon Marciniak.